Warszawa: Wakacje bez pociągów na linii średnicowej. Objazdy w SKM i KM, dodatkowe tramwaje

Polska
Warszawa: Wakacje bez pociągów na linii średnicowej. Objazdy w SKM i KM, dodatkowe tramwaje
WTP
Pociąg SKM na dworcu Warszawa Śródmieście

Od 25 czerwca zamknięta będzie kolejowa linia średnicowa w Warszawie, z której korzystają regionalne składy Kolei Mazowieckich i SKM. Pasażerów czekają spore utrudnienia - część połączeń będzie całkiem odwołanych, inne pojadą trasą objazdową. Podróżni w centrum Warszawy będą mogli skorzystać z dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej i pociągów, które w zastępstwie wjadą na linię dalekobieżną.

Koleje Mazowieckie przekazały, że zarządca infrastruktury, czyli państwowa spółka PKP Polskie Linie Kolejowe "ogranicza ruch pociągów na linii średnicowej" w związku z modernizacją szlaków w Warszawie oraz tamtejszego Dworca Zachodniego. 

 

Jak podał przewoźnik, wiele połączeń pojedzie w skróconych relacjach lub zostanie odwołanych na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodni".

SKM ominie centrum Warszawy. Objazdy przez całe wakacje

Również Warszawski Transport Publiczny zaapelował do pasażerów, by uważnie sprawdzali rozkłady jazdy przed podróżą. Stołeczny organizator odpowiada m.in. za połączenia SKM linii S1 i S2.

 

ZOBACZ: Pociąg widmo. IC Chopin jest w rozkładzie, ale PKP Intercity nie sprzedaje biletów

 

Pierwsza z tych linii 25 czerwca pojedzie na trasie Warszawa Zachodnia – Pruszków. Pojawią się też pociągi oznaczone jako S10, łączące Warszawę Wschodnią z Otwockiem.

 

Natomiast od 26 czerwca pociągi S1 pojadą na trasie Pruszków – Warszawa Zachodnia lub Pruszków – Otwock przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion. "Wszystkie pociągi linii S1 i S10 kursują z pominięciem przystanku Warszawa Olszynka Grochowska" - uściślił WTP.

Tramwaje "7" za pociągi SKM i Kolei Mazowieckich

Kursowanie pociągów linii S2 do Sulejówka Miłosny od 25 czerwca zostanie zawieszone. W zamian uruchomiona zostanie linia S20 łącząca stację Warszawa Stadion z tą podwarszawską miejscowością.

 

ZOBACZ: Hel: Znika kultowa linia autobusowa "666". Zarzucano, że to diabelska liczba

 

Prace wykonywane przez PKP PLK oznaczają, że przez całe wakacje linią średnicową między Warszawą Zachodnią / Główną a Warszawą Stadion nie pojedzie ani jeden pociąg lokalny. Opustoszeje więc m.in. dworzec Warszawa Śródmieście, z którego w "normalnym" trybie funkcjonowania warszawskiej kolei pociągi odjeżdżają nawet co kilka minut.

 

W zamian za odwołane i przekierowywane połączenia stołeczny ZTM wzmocni częstotliwość kursowania linii tramwajowej "7", łączącej centrum miasta z Dworcem Wschodnim. W godzinach szczytu pojedzie ona co pięć minut.

 

Pełne rozkłady są umieszczone na stronach Kolei Mazowieckiej oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. 

kg/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie