Karambol w Niemczech. 54-letni Polak nie wyhamował na czas. Straty na ponad 1,5 mln euro

Świat
Karambol w Niemczech. 54-letni Polak nie wyhamował na czas. Straty na ponad 1,5 mln euro
YouTube/Police Report Germany
W karambolu brali udział dwaj kierowcy z Polski

Na niemieckiej autostradzie zderzyły się cztery ciężarówki. Tamtejsza policja oceniła, że za wypadek odpowiedzialny jest 54-letni Polak, który nie zdołał wyhamować na czas, przez co uderzył w tył poprzedzającego pojazdu. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Jedno z aut przewoziło kosztowny sprzęt, a policja wyceniła straty na ponad 1,5 mln euro.

Karambol miał miejsce w poniedziałek wieczorem w niemieckiej Hesji, na autostradzie A3 w kierunku Würzburga. Między Diez a Limburgiem zderzyły się cztery samochody ciężarowe.

 

Ruch na drodze został wcześniej wstrzymany z powodu drobnej stłuczki. 32-letni kierowca ciężarówki z Polski zatrzymał się na czas, podobnie jak jadący za nim 40-latek z Bośni i Hercegowiny. Wyhamować nie zdołał już jednak jadący za nimi 54-letni Polak, który uderzył w poprzedzający pojazd.

 

ZOBACZ: Niemcy: 34-latek był poszukiwany. Policja zatrzymała Polaka na parkingu

 

Doprowadziło to do najechania na pierwszy z samochodów. Na koniec w auto 54-latka z Polski uderzył jeszcze o rok młodszy kierowca z Węgier.

Niemcy: Zderzenie czterech ciężarówek. Polak trafił do szpitala

54-letni Polak został ranny w wypadku. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni przetransportowali go do szpitala.

 

 

Niemiecka policja opisała, że ciężarówki zaklinowały się tak mocno, że dwa pasy musiały zostać zamknięte na blisko 7 godzin. Na autostradzie utworzył się korek sięgający 4 km.

 

Jedna z ciężarówek przewoziła kosztowne roboty przemysłowe. Mundurowi wycenili wstępnie łączne straty na 1,5 mln euro (ok. 6,7 mln zł).

jkm/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie