Niemcy: 34-latek był poszukiwany. Policja zatrzymała Polaka na parkingu

Świat
Niemcy: 34-latek był poszukiwany. Policja zatrzymała Polaka na parkingu
Pexels
34-letni Polak został aresztowany

Niemiecka policja zatrzymała 34-letniego Polaka poszukiwanego listem gończym. Obywatel naszego kraju miał dokonać dwóch kradzieży w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie dokończy odsiadywanie zasądzonej wcześniej kary.

Policja z Brandenburgii zatrzymała Polaka we wtorek ok. godz. 9:45 przy autostradzie A11 w gminie Gramzow. Podczas rutynowej kontroli uwagę policjantów zwrócił stojący na parkingu mercedes. Po sprawdzeniu danych kierowcy okazało się, że 34-latek jest poszukiwany listem gończym.

 

Polak był ścigany w Niemczech za uchylanie się od odbycia kary więzienia za dwie kradzieże w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Notę za nim wydała prokuratura we Frankfurcie nad Odrą. Mundurowi od razu zatrzymali mężczyznę.

Niemcy: List gończy i zakaz wjazdu do kraju. Polak został aresztowany

Okazuje się, że mężczyzna powinien odsiedzieć jeszcze 167 dni z zasądzonych dwóch lat więzienia. Niemieckie służby przetransportowały Polaka do aresztu, gdzie odbędzie resztę kary.

 

ZOBACZ: Niemcy: Siekierą zranił nastolatkę w pociągu. Polak wpadł w szał

 

Podczas badania szczegółów sprawy wyszło na jaw, że 34-latek miał także wydany wcześniej zakaz wjazdu do Niemiec, obowiązujący do kwietnia 2026 roku.

jkm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie