Wojna w Ukrainie. Wybuchy w Berdiańsku. Pokazano nagranie z ataku

Świat
Wojna w Ukrainie. Wybuchy w Berdiańsku. Pokazano nagranie z ataku
UNIAN
W sobotę Rosjanie zaatakowali Berdiańsk

"W Berdiańsku doszło do co najmniej ośmiu eksplozji. Czekamy na dokładne dane dotyczące trafionych przez wrogie wojska celów" - poinformowała ukraińska administracja wojskowa Berdiańska. Miasto jest okupowane przez Rosjan. Ukraińcy apelują do mieszkańców, by unikali miejsc publicznych.

O wybuchach w okupowanym Berdiańsku, mieście w obwodzie zaporoskim, informują zarówno władze, jak i mieszkańcy miasta. W sobotę miało dojść do co najmniej ośmiu eksplozji. Proukraińska administracja wojskowa na ten moment nie podaje, w co dokładnie trafiono.

Atak na Berdiańsk. Kilka eksplozji

"Rosyjska obrona przeciwlotnicza była dziś aktywna, więc wciąż czekamy na dokładniejsze dane dotyczące trafień" - poinformowano we wpisie. 

 

 

Ukraińskie służby zwróciły się także do mieszkańców Berdiańska: "Prosimy o powstrzymanie się od przebywania w miejscach publicznych i trzymanie się z dala od siedzib okupantów" - zaapelowano.

 

ZOBACZ: Dmitrij Miedwiediew o Ukrainie: Żaden kraj nie może sobie pozwolić na negocjacje z terrorystami

Ostrzał Berdiańska. Nagrania mieszkańców

W internecie pojawiły się także nagrania z ostrzału opublikowała agencja Unian. Pierwszy film widzimy z perspektywy ludzi na plaży. Nagle na niebie pojawia się kilkadziesiąt maszyn. Coraz więcej pojawia się ich nad miastem. Mieszkańcy początkowo w milczeniu i znieruchomieniu obserwują nietypowe zjawisko. Po chwili ktoś krzyczy: - To drony! - w tym momencie obraz się urywa. 

 

 

Na innym więcej słyszymy niż widzimy. Nagranie robione jest z wnętrza budynku, prawdopodobnie czyjegoś mieszkania. Głośne wystrzały i nalot zagłusza przez chwilę wszystko inne.

 

Najdłuższe wideo trwa niecałą minutę. Widać na nim smugę na niebie. Słychać pierwszy strzał, tuż za nim całą serię kolejnych. 

 

"Dochodzi do trafień w pozycje okupantów. Dziękujemy Siłom Zbrojnym za przybliżenie wyzwolenia ukraińskiego miasta" - podawała wcześniej administracja wojskowa miasta Berdiańsk.

 

 

"Czekamy na szczegóły i potwierdzenie od Sztabu Generalnego" - dodano.

nb/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie