Wojna na Ukrainie. Atak rakietowy na Kijów. Nagranie z kamerki samochodowej

Świat
Wojna na Ukrainie. Atak rakietowy na Kijów. Nagranie z kamerki samochodowej
Reuters
W poniedziałek rano Rosja przeprowadziła 16. od początku maja atak z powietrza na Kijów.

Rosja nie ustaje w atakach rakietowych na Kijów. Władze Ukrainy zapewniają, że system obrony powietrznej działa i strąca wrogie pociski, ale mieszkańcy stolicy muszą się mieć cały czas na baczności. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak część rakiety spada między jadące ulicą samochody.

W poniedziałek dowódca naczelny ukraińskiej armii gen. Walerij Załużny informował, że armia rosyjska wystrzeliła w kierunku Kijowa jedenaście rakiet balistycznych i manewrujących Iskander. Wszystkie udało się zestrzelić. 

 

ZOBACZ: Ukraina. ISW ostrzega przed komunikatami Rosjan w sprawie Bachmutu. "Odciągają uwagę"

 

"Około godz. 11.30 (10.30 w Polsce) przeciwnik zaatakował obwód kijowski rakietami balistycznymi i manewrującymi Iskander| – przekazał Załużny. Pociski zostały wystrzelone z kierunku północnego. "Wszystkie cele zostały zlikwidowane przez obronę powietrzną" – napisał generał.

 

 

W środę w sieci pojawiło się nagranie z ataku, zarejestrowane przez jednego z kierowców. Widać na nim, jak jakiś pocisk spada na ulicę w Kijowie między pędzącymi autami. Być może był to odłamek rakiety zestrzelonej przez obronę powietrzną Ukrainy.

 

 

W poniedziałek rano Rosja przeprowadziła 16. od początku maja atak z powietrza na Kijów. Kilka godzin wcześniej, w nocy z niedzieli na poniedziałek, ukraińska stolica została zaatakowana dronami.

pgo/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie