Wojna na Ukrainie. Pękają podpory na Moście Krymskim? Do sieci trafiły zdjęcia

Świat
Wojna na Ukrainie. Pękają podpory na Moście Krymskim? Do sieci trafiły zdjęcia
Twitter/Anton Gerashchenko
Pękają podpory na Moście Krymskim?

Pojawiły się zdjęcia, na których widać pęknięcia w podporach mostu Kerczeńskiego - poinformował w mediach społecznościowych Anton Gerashchenko, doradca ministra spraw zagranicznych Ukrainy. W ubiegłym roku most uszkodziła poważna eksplozja. W maju był co najmniej dwa razy zamykany.

W środę Gerashchenko umieścił w sieci zdjęcia, na których widać poważne pęknięcia w podporach mostu. Mimo że uszkodzenia wyglądają na poważne, to nie ma informacji o tym, by przeprawa była zamknięta.

Na początku maja media poinformowały, że Most Krymski został zamknięty. Władze zdecydowały o takim posunięciu po porannych wybuchach i groźbie, że eksplozje mogą się nasilić.

 

Z kolei 24 maja władze okupacyjne podały, że most został zamknięty tego dnia z powodu odbywających się w pobliżu ćwiczeń. Nie poinformowano jednak o żadnych szczegółach. Wcześniej media pisały, że w okolicach przeprawy pojawił się dym. 

Wybuch na Moście Krymskim

Portal "Ukraińska Prawda" przypomina, że budowa przeprawy była prowadzona od 2015 roku z naruszeniem prawa międzynarodowego, ponieważ Ukraina nie wydała takiego zezwolenia. W maju 2018 roku na okupowanym Krymie uroczyście otwarto część mostu dla pojazdów. Otwarciu przewodniczył Putin, który przejechał ciężarówką przez most z Tamania do Kerczu.

 

8 października rano na moście doszło do eksplozji i pożaru. Według rosyjskich służb wybuch wywołała detonacja ładunku wybuchowego w ciężarówce.

pgo/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie