Kanada: Wycieczka szkolna spadła z fortu. Grupa dzieci i dorosły trafili do szpitala

Świat
Kanada: Wycieczka szkolna spadła z fortu. Grupa dzieci i dorosły trafili do szpitala
Tweeter/@JillMacyshonCTV
Zawalił się fort, 16 dzieci trafiło do szpitala

Do dramatycznego wydarzenia doszło w Kanadzie podczas wycieczki szkolnej. Platforma fortu Gibraltar załamała się i spadła na ziemię razem z uczniami. Do szpitala przetransportowano 16 dzieci i nauczyciela. Stan trójki był określany jako niestabilny.

Do zdarzenia doszło w środę, podczas wycieczki szkolnej w Winnipeg. Zawaliła się popularna atrakcja turystyczna – Fort Gibraltar. Na jej platformie znajdowały się dzieci z piątej klasy podstawówki. Wszystkie spadły z około sześciometrowej budowli. 
 
- Przechodziliśmy przez niego, wszedłem na platformę, potem na most i usłyszałem trzask, a potem leżałem na ziemi - powiedział jeden z uczestników zdarzenia w rozmowie z CTV.  

 

ZOBACZ: Kanada. Zaatakował przechodnia wężem. Bójka na środku ulicy


Chantelle Craig, kobieta mieszkająca w okolicy, powiedziała, że w momencie katastrofy była na swoim podwórku. Nagle usłyszała syrenę. 


- Potem była już tylko karetka za karetką i wóz strażacki za wozem strażackim. Było co najmniej pięć karetek pogotowia, co najmniej pięć wozów strażackich, policja… Wszystkie ręce na pokład - powiedziała. 

Zawalił się Fort Gibraltar. 16 dzieci trafiło do szpitala

Dzieci mają 10 i 11 lat. Poturbowanych zostało 28 osób. Ostatecznie, po przyjeździe karetek, 17 zabrano do szpitala – 16 dzieci i nauczyciela. Stan trójki piątoklasistów był oceniany jako "niestabilny". Po dłuższej obserwacji tylko jeden z uczniów musiał zostać na noc w szpitalu.  

 

ZOBACZ: Lubelskie: Śmiertelny wypadek w Zalesiu. Auto wjechało pod autobus z przedszkolakami


Dr Karen Gripp, dyrektor medyczny dziecięcego oddziału ratunkowego, do którego zostali przewiezieni rani, powiedział, że większość obrażeń to złamania kości.  


- Mogło być o wiele, wiele gorzej - skwitował. 


Zawalenie się popularnej atrakcji, jeszcze w tak tragicznym czasie wstrząsnęło lokalną społecznością. Burmistrz miasta Winnipeg Scott Gillingham wyraził swoje poruszenie publicznie, zamieszczając post na Tweeterze. "Jestem głęboko zaniepokojony incydentem w Fort Gibraltar dzisiejszego ranka z udziałem grupy szkolnej. Moje myśli są z rannymi i ich rodzinami. Jestem wdzięczny za szybką reakcję ratowników medycznych Winnipeg" - napisał. 

 

Policja wyjaśnia zdarzenie 

Na miejscu policjanci zabezpieczyli teren. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku.  


Nie wiadomo, dlaczego fort się zawalił. W 2004 i w 2013 roku na terenie obiektu przeprowadzane były prace remontowe. Naprawiony został m. in. chodnik obok konstrukcji. Jednakże sam fort najwyraźniej nie wykazywał żadnych usterek.

 
Fort pełnił dawniej funkcję ośrodka handlu futrami. W 1816 roku został doszczętnie spalony i zbudowany na nowo w latach 70 ubiegłego wieku. Odbudowany został przez Festival du Voyageur, społeczną organizację non-profit, której zadaniem jest promować radość życia i poszerzać zasięg języka i kultury francuskiej.  

kar/dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie