Kanada. Zaatakował przechodnia wężem. Bójka na środku ulicy

Świat
Kanada. Zaatakował przechodnia wężem. Bójka na środku ulicy
Flickr.com/John
Nagranie z ulicznej bójki z użyciem węża wyświetlono blisko 15 mln razy (zdj. ilustracyjne)

Kanadyjska policja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny po rzekomym użyciu węża do zaatakowania ofiary w Toronto. Agresor został oskarżony o napaść z bronią. Zwierzę nie przeżyło zdarzenia.

Do groźnego incydentu doszło w środę przed północą w okolicy Dundas Street West i Manning Avenue - dowiadujemy się z portalu globalnews.ca. Funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce zdarzenia w związku z doniesieniami o mężczyźnie, który groził przechodniom... pytonem.

 

ZOBACZ: Najstarszy lew Afryki nie żyje. Został zabity, gdy szukał pożywienia

 

Jak wynika z policyjnego komunikatu, mężczyzna szedł ulicą trzymając żywego węża i podszedł z nim do ofiary. Nastąpiła szamotanina, podczas której napastnik użył gada do zaatakowania poszkodowanego.

 

Mężczyzna wymachiwał wężem i uderzał nim atakowaną osobę na środku ulicy. Na miejscu po chwili pojawiły się służby i obezwładniły agresora. Wąż wtedy upadł na ziemię i uciekł.

Zatrzymany 45-latek odpowie za napaść z bronią i znęcanie się nad zwierzęciem

Sprawca pobicia pytonem, 45-letni Laurenio Avila z Toronto, został oskarżony o napaść z bronią i "spowodowane niepotrzebnego cierpienia zwierzęcia". Pierwsza rozprawa odbyła się 11 maja. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

 

ZOBACZ: Ogromny wąż na balkonie postawił służby na nogi. Oto "lagun z Żyrardowa"

 

Policja przekazała, że wąż żył jeszcze przez pewien czas po zdarzeniu, ale obrażenia, jakich doznał na skutek bestialskiego zachowania mężczyzny, okazały się zbyt poważne. Zwierzę ostatecznie zdechło.

map/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie