Włochy: Wichura wywróciła łódź. Cztery osoby utonęły w jeziorze

Świat
Włochy: Wichura wywróciła łódź. Cztery osoby utonęły w jeziorze
PAP/EPA/Vigili Del Fuoco
Włochy: Cztery osoby utonęły na skutek wywrócenia się łodzi na jeziorze

Cztery osoby utonęły na skutek wywrócenia łodzi przez silny wiatr w północnych Włoszech. Straż pożarna poinformowała, że pozostali pasażerowi zdołali się uratować. Na miejsce wysłano helikopter ratunkowy i specjalistycznych nurków, którzy przeczesali dno zbiornika wodnego.

Tragedia miała miejsce w niedzielę późnym wieczorem na jeziorze Maggiore w Lombardii. Na mierzącej 16-metrów łodzi znajdowało się 25 osób. Wszyscy świętowali urodziny jednego z pasażerów.

 

W pewnym momencie silny wiatr wywrócił łódź do góry nogami. O incydencie zaalarmowali służby pasażerowie innego statku, którzy zobaczyli ludzi w wodzie.

 

"W incydencie zginęły cztery osoby. Pozostali pasażerowie zdołali dopłynąć do brzegu bez poważniejszych obrażeń" - przekazała w komunikacie włoska straż pożarna.

 

Tragiczny wypadek we Włoszech. Cztery osoby nie żyją

Do wypadku wezwano natychmiast helikopter ratunkowy i specjalistycznych nurków. Pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala, w tym dwie w stanie krytycznym. Reszcie udzielono pomocy na miejscu.

 

"Strażacy z mediolańskiej jednostki nurkowej pracują na miejscu razem ze strażą przybrzeżną i ratownictwem powietrznym. Z niepokojem śledzę doniesienia ekip ratowniczych na miejscu i serdecznie dziękuję za ich pracę" - przekazał w rozmowie "La Repubblicą" prezydent Lombardii Attilio Fontana.

 

ZOBACZ: Włochy: Ogromne powodzie w regionie Emilia-Romania. Co najmniej 14 ofiar śmiertelnych

 

Urzędnicy poinformowali, że większość poszkodowanych pochodzi z Wielkiej Brytanii. W związku z tym, głos w sprawie zabrało brytyjskie MSZ. "Jesteśmy w kontakcie z włoskimi władzami i jesteśmy gotowi udzielić pomocy konsularnej wszystkim obywatelom brytyjskim" - podkreślono w komunikacie.

 

Na dnie jeziora służby znalazły wrak łodzi. Włoskie media donoszą, że ta sama wichura spowodowała m.in. opóźnienia na lotnisku w Mediolanie.

jkm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie