Karaiby: Dramatyczny wypadek na Sint Maarten. Śruba odcięła nogę turyście

Świat
Karaiby: Dramatyczny wypadek na Sint Maarten. Śruba odcięła nogę turyście
Twitter
Kadry z nagrań, które trafiły do sieci

Śruba statku najpierw wciągnęła mężczyznę pod wodę, a następnie odcięła część jego nogi. Kiedy udało się wciągnąć go na pokład, pasażerowie zobaczyli wstrząsający widok. Wypadek miał miejsce na karaibskiej wyspie Sint Maarten.

Uwaga! Artykuł zawiera informacje, które mogą być nieodpowiednie dla osób wrażliwych.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, na przystani w Philipsburgu. To główne miasto wyspy Sint Maarten - terytorium zależnego Holandii na Karaibach. Około godziny 16:00 czasu lokalnego jeden z pasażerów wycieczkowca próbował dostać się na pokład taksówki wodnej.

 

Rzecznik miejscowej policji Ethelwoldus Josepha przekazał gazecie "Daily Herald", że turysta znalazł się pomiędzy pomostem a pojazdem wodnym i wówczas doznał "poważnych obrażeń", spowodowanych przez śrubę napędową statku.

 

ZOBACZ: Kalifornia, Woodland. 13-latek za kółkiem. Spowodował śmiertelny wypadek

 

Do sieci trafiły nagrania, na których zarejestrowano zdarzenie. Nie publikujemy ich ze względu na drastyczne sceny.

Relacja wypadku

Turysta chciał podpłynąć do taksówki i wejść na jej pokład. Dotarł do pojazdu od strony rufy. Powierzchnia wody była wzburzona, co wskazuje na uruchomione śruby łodzi. Mężczyzna zdołał chwycić się za krawędź pokładu.

 

Nagle znalazł się pod wodą. Najprawdopodobniej pod powierzchnię wciągnęła go obracająca się śruba. Po chwili ponownie pojawił się na powierzchni. Do krawędzi podbiegł mężczyzna, który podał poszkodowanemu rękę i pomógł mu wejść na pokład. Ten powoli wynurzył się i wówczas zgromadzeni w pobliżu ludzie zaczęli krzyczeć.

 

ZOBACZ: Meksyk: Wypadek na lotnisku. Ciężarówka wjechała w samolot tuż przed odlotem

 

Mężczyzna stracił część prawej nogi. Śruba odcięła ją na wysokości łydki. Z rany lała się krew. Kiedy pomagający zobaczył obrażenia, puścił mężczyznę i złapał się za głowę. Ranny ponownie spadł do wody.

 

Pomagający szybko się zreflektował i ponownie pomógł poszkodowanemu, wciągnął go na biały pokład, który zalała krew.

 

Rzecznik policji przekazał, że ranny turysta żyje. Został przewieziony do St. Maarten Medical Center, gdzie otrzymał pomoc medyczną.

jk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie