Łódzkie: Rozwikłana zagadka zaginięcia sprzed 16 lat. Kobieta została zamordowana

Polska
Łódzkie: Rozwikłana zagadka zaginięcia sprzed 16 lat. Kobieta została zamordowana
Łódzka Policja
Miejsce odnalezienia zwłok zaginionej kobiety

Policjanci z łódzkiego Archiwum X rozwikłali zagadkę zaginięcia kobiety sprzed 16 lat. Jak się okazało, 39-latka została zamordowana, a jej ciało zakopane w leśnym grobie. Podejrzany o dokonanie zbrodni 42-latek został zatrzymany.

39-latka zaginęła 26 lipca 2007 roku w powiecie łódzkim-wschodnim. Rano kobieta wyszła na przystanek autobusowy, skąd miała jechać do pracy. Nigdy tam jednak nie dotarła.

 

Rodzina 39-latki zgłosiła jej zaginięcie. Pracujący wówczas nad sprawą śledczy wykonali szereg czynności aby odnaleźć zaginioną.

 

ZOBACZ: Myśleli, że nie żyje od 18 lat. Został odnaleziony w innym kraju

 

Mundurowi - jak zrelacjonowali - przesłuchali wiele osób mogących mieć wiedzę na temat zaginionej i ostatnich jej kontaktów. Sprawdzali i weryfikowali informacje mogące mieć związek z zaginięciem.

 

Zakładano wiele hipotez. Jedną z nich było również to, że kobieta mogła zostać zamordowana. Wówczas jednak nie udało się rozwikłać zagadki jej zaginięcia. Po latach sprawą zajęli się policjanci z łódzkiego Archiwum X.

Morderstwo w Łodzi sprzed 16 laty. Sprawca wcześniej wykopał grób

- Po trwających od grudnia przeszukiwaniach około hektara obszaru, z udziałem archeologów, antropologów i specjalistycznego sprzętu, 24 maja 2023 roku w dzielnicy Łódź-Górna odkopano zwłoki kobiety - poinformowała kom. Edyta Machnik z łódzkiej komendy wojewódzkiej.

 

 

Potwierdzono, że była to zaginiona 16 lat temu kobieta. W związku ze sprawą zatrzymano 41-letniego mieszkańca Łodzi. Jest podejrzewany o zabójstwo.

 

ZOBACZ: Poznań: Po 10 latach policjanci wytypowali i zatrzymali gwałciciela

 

Według prokuratury mężczyzna zaplanował wcześniej zbrodnię, a dzień przed zaginięciem kobiety wykopał w lesie grób, w którym następnie ukrył ciało swojej ofiary.

 

Prawdopodobnie jeszcze w czwartek w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Górna odbędą się czynności z udziałem zatrzymanego.

dk/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie