Poznań: Zabójstwo właściciela autokomisu. Podejrzany zatrzymany po 23 latach

Polska
Poznań: Zabójstwo właściciela autokomisu. Podejrzany zatrzymany po 23 latach
KWP w Poznaniu
Zabójstwo właściciela autokomisu. Podejrzany zatrzymany po 23 latach

Po 23 latach mężczyzna podejrzany o zabójstwo został zatrzymany przez policjantów z Archiwum X. "Na podstawie materiału dowodowego prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu postawił mu zarzut zabójstwa właściciela autokomisu" - czytamy w komunikacie policji. 53-latek trafił do aresztu, grozi mu dożywocie.

W zeszłym roku policjanci z poznańskiego Archiwum X i Grupy Realizacyjnej KMP wrócili do sprawy zabójstwa sprzed 23 lat. 

 

"Do zbrodni doszło w nocy 31 sierpnia 2000 roku. Nad ranem przechodzień zauważył, że z biura autokomisu przy ul. 28 Czerwca 1956 r. wydobywa się dym. Strażacy, którzy przyjechali na wezwanie podczas gaszenia pożaru znaleźli wewnątrz budynku nieprzytomnego mężczyznę" - czytamy w komunikacie policji. 

 

ZOBACZ: Tajemnicza śmierć 44-letniej Polki. Wcześniej odziedziczyła fortunę

 

Był to właściciel autokomisu. Z poważną raną głowy trafił do szpitala, gdzie zmarł po tygodniu. Według ustaleń śledczych cios został zadany siekierą znalezioną wewnątrz budynku. 

Śledztwo utknęło w martwym punkcie

Prowadzone wtedy śledztwo utknęło w martwym punkcie. Mimo pewnych podejrzeń policja nie znalazła kluczowych dowodów. Sprawa wróciła, kiedy po ponad dwóch dekadach eksperci z Archiwum X dokonali ponownej analizy. "Podzielili się swoimi spostrzeżeniami z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Śledztwo ruszyło na nowo" - czytamy. 

 

ZOBACZ: Gdańsk: Zabójca listonosza zatrzymany po 26 latach. Archiwum X rozwikłało sprawę

 

Z zebranych informacji wynikało, że najbardziej podejrzany był wówczas 30-letni Wojciech W., który kilka miesięcy przed zabójstwem zamieszkał w domu ofiary. Pomagał w remoncie domu i pracach na terenie komisu. Podczas przesłuchania w 2000 roku mężczyzna podał alibi i został zwolniony, bo śledczy nie znaleźli wystarczających dowodów. 

Policjanci z Archiwum X zatrzymali 53-latka

Po wznowieniu śledztwa policjanci Archiwum X wrócili do analizy śladów zabezpieczonych na miejscu zbrodni. Dotarli także do wcześniej nieustalonych osób, mających istotną wiedzę. 

 

ZOBACZ: Sosnowiec: Tragiczna śmierć dwóch duchownych. Jeden z nich miał rany kłute

 

Po roku pracy policja zatrzymała 53-letniego Wojciecha W. "Na podstawie materiału dowodowego prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu postawił mu zarzut zabójstwa właściciela autokomisu, do którego doszło w 2000 roku. Sąd na wniosek prokuratury aresztował podejrzanego" - czytamy w komunikacie. Grozi mu dożywocie. 

ap/dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie