Poznań: Po 10 latach policjanci wytypowali i zatrzymali gwałciciela

Polska
Poznań: Po 10 latach policjanci wytypowali i zatrzymali gwałciciela
policja.pl
Policjanci z Archiwum X zatrzymali gwałciciela

Po niemal 10 latach policjanci z poznańskiego Archiwum X wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który w 2013 roku skrępował i brutalnie zgwałcił kobietę. Okazało się, że 51-letni sprawca przebywa w więzieniu, został tymczasowo aresztowany.

Policjantom z poznańskiego Archiwum X udało się rozwiązać sprawę gwałtu, który miał miejsce w 2013 roku na terenie Poznania. 

 

"W lutym 2013 roku mieszkanka Poznania wracała w nocy z towarzyskiego spotkania. W pewnym momencie, w pobliżu ulicy Kotowo zaczepił ją nieznany mężczyzna i zaatakował od tyłu. Skrępował jej ręce i zgwałcił. Po wszystkim uciekł" - podaje policja.

 

W trakcie policyjnego śledztwa zabezpieczono odzież poszkodowanej, ślady biologiczne oraz inne materiały, które miały pomóc w odnalezieniu sprawcy. Niestety, dochodzenie stanęło w martwym punkcie. 

 

ZOBACZ: Andrew Tate. Policja rozszerza śledztwo wobec sportowca. Skonfiskowano warte miliony samochody

 

W połowie 2022 roku do sprawy wrócili policjanci z poznańskiego Archiwum X. "Funkcjonariusze jeszcze raz szczegółowo przeanalizowali zebrany w tej sprawie materiał dowodowy. Poddali analizie szereg innych podobnych spraw. Udało się im w ten sposób wytypować podejrzanego" - czytamy w komunikacie.

Do sprawcy doprowadziły badania DNA

Eksperci Sekcji Biologii i Genetyki Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Poznaniu sprawdzili profil DNA potencjalnego sprawcy, który pasował do gwałciciela. To doprowadziło policjantów do 51-letniego mężczyzny, który był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

 

ZOBACZ: Gniezno: 40-latka znęcała się nad dziećmi. Szuka jej policja

 

 

"Mężczyzna przebywał w więzieniu właśnie za te wyroki. Został formalnie zatrzymany w zakładzie karnym. Na podstawie materiałów dowodowych prokurator przestawił mu zarzut zgwałcenia, za co grozi mu kolejna kara do 12 lat więzienia".

 

Na wniosek Policji i Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sąd aresztował podejrzanego.

mst/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie