Japonia: Strzelanina i atak nożownika. Trzy osoby nie żyją, jedna została ranna

Świat
Japonia: Strzelanina i atak nożownika. Trzy osoby nie żyją, jedna została ranna
PAP/EPA/JIJI PRESS
Policja w pobliżu miejsca zdarzenia

Trzy osoby nie żyją, a jedna została ranna w strzelaninie i ataku nożownika w Nakano, w prefekturze Nagano, w środkowej Japonii. Sprawca zabarykadował się w budynku – podaje agencja Reutera.

Do zdarzenia doszło w mieście Nakano leżącym na japońskiej wyspie Honsiu. Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 16:25 czasu lokalnego (godz. 9:25 w Polsce).

Mężczyzna zaatakował kobietę nożem

Jak poinformował "Japan Times", zakamuflowany mężczyzna w czapce, masce i okularach przeciwsłonecznych ścigał kobietę, a gdy ta się przewróciła, pchnął ją nożem.

 

ZOBACZ: Niemcy: Atak nożownika w szkole. Dwie dziewczynki ciężko ranne

 

Następnie strzelał z broni przypominającej strzelbę myśliwską do policjantów, którzy przyjechali na miejsce. Zaatakowana kobieta zmarła, nie żyje także dwóch policjantów. Ponadto jedna osoba została ranna.  

Napastnik zabarykadował się w miejskiej instytucji

Agencja prasowa Kyodo podaje, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i zabarykadował w siedzibie przewodniczącego rady miasta

 

ZOBACZ: USA: Strzelanina po balu maturalnym w Teksasie. Ranni nastolatkowie


Jak podkreśla agencja Reutera, Przestępstwa z użyciem broni zdarzają się w Japonii bardzo rzadko, a jej posiadanie jest tam ściśle regulowane. Każdy, kto chce posiadać broń, musi przed przyznaniem licencji zdać egzamin i przejść testy psychologiczne.  

adn/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie