USA: Strzelanina po balu maturalnym w Teksasie. Ranni nastolatkowie

Świat
USA: Strzelanina po balu maturalnym w Teksasie. Ranni nastolatkowie
Flickr/Steve Baker/CC BY-ND 2.0; Zdj. ilustracyjne
Strzelanina podczas balu maturalnego

Dramatyczne wydarzenia tuż po zakończeniu balu maturalnego. Na studniówce w Teksasie doszło do strzelaniny. W momencie incydentu, na miejscu zdarzenia, znajdowało się 250 osób. Według władz co najmniej dziewięcioro nastolatków zostało rannych.

W niedzielę w pobliżu teksańskiego miasta Jasper doszło do strzelaniny. Tragedia rozegrała się po balu maturalnym, który zorganizowany był w  prywatnej rezydencji. Według władz rannych zostało dziewięć osób. Jak podaje ABC News stan ofiar jest stabilny, a poniesione obrażenia nie zagrażają ich życiu.

 
Według biura szeryfa hrabstwa Jasper incydent miał miejsce w rezydencji przy County Road 263 w Teksasie. Policja poinformowała, że w momencie strzelaniny na imprezie było około 250 osób. Większość ofiar przewieziono do szpitala Jasper Memorial Hospital, a niektóre do szpitala Christus St. Elizabeth w Beaumont w celu dalszego leczenia.  

 

ZOBACZ: USA: Strzelanina na urodzinach. Nie żyją co najmniej cztery osoby


John Seybold, kurator niezależnego okręgu szkolnego w Jasper stwierdził, że na samej studniówce nie było żadnego incydentu, a wszelkie zdarzenia miały miejsce po imprezie. Okręg szkolny Jasper w oświadczeniu powiedział, że łączy się z ofiarami w modlitwie. Podjęta została także współpraca z policją. 


- Jasper ISD współpracuje z organami ścigania w każdy możliwy sposób, aby pomóc w dochodzeniu i postawieniu sprawców przed wymiarem sprawiedliwości - podkreślił okręg.  

Dwie strzelaniny pod rząd 

Powód strzelaniny nie został na razie ustalony. Zostały podjęte środki dodatkowo zabezpieczające.  


- W tym tygodniu będzie znacznie większa obecność organów ścigania, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom, a także doradców pod ręką dla wszystkich uczniów, którzy potrzebują ich pomocy – dodali członkowie okręgu.  

 

ZOBACZ: USA. Strzelanina w prywatnej, chrześcijańskiej szkole. Nie żyje troje dzieci i troje dorosłych


Miejscowa policja poinformowała, że tego samego dnia doszło do drugiej strzelaniny na obrzeżach miasta Jasper. Istnieje prawdopodobieństwo, że te dwie sytuacje są ze sobą powiązane. Śledztwo pozostaje w toku.  

kar/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie