Teksas: Strzelanina przed centrum handlowym. Nie żyje osiem osób

Świat
Teksas: Strzelanina przed centrum handlowym. Nie żyje osiem osób
Reuters
Strzelanina przed centrum handlowym w Teksasie

Dziewięć osób zginęło, a siedem zostało rannych w strzelaninie przed centrum handlowym w Allen na przedmieściach Dallas w Teksasie. Napastnik, który otworzył ogień na parkingu, został zastrzelony przez policjanta.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu miejscowego czasu przed centrum handlowym Allen Premium Outlets.

 

Napastnik wysiadł z samochodu zaparkowanego na parkingu i zaczął strzelać do klientów centrum handlowego. Na wideo nagranym przez jednego z kierowców, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych, słychać że sprawca oddał kilkadziesiąt strzałów.

 

 

Strzały usłyszał jeden z policjantów, który pełnił służbę w okolicy. "Funkcjonariusz zajął się podejrzanym i zneutralizował zagrożenie. Następnie wezwał służby ratunkowe" - poinformowała miejscowa policja.

 

ZOBACZ: Strzelanina w szkole w Nashville. Policja opublikowała nagrania

 

Później wyjaśniono, że napastnik został zastrzelony.

 

 

W wyniku strzelaniny na miejscu zginęło siedem osób, w tym napastnik. Dziewięć rannych osób trafiło do szpitali, ale dwie z nich zmarły. Trzy inne są w stanie krytycznym.

 

 

Policja poinformowała, że napastnik działał w pojedynkę. "W tej chwili nie ma już zagrożenia" - dodano.

"Doskonale wiedział, co chce zrobić"

Służby nie ujawniły personaliów sprawcy, jednak według amerykańskich mediów mężczyzna miał około 30 lat i był mieszkańcem Dallas.

 

Według relacji świadków napastnik miał na sobie kamizelkę kuloodporną i "wyglądał, jakby był wyszkolony". - Doskonale wiedział, co chce zrobić - powiedział jeden z klientów centrum handlowego. 

 

Inny opisał panikę, która wybuchła na terenie galerii, w której było wtedy kilkaset osób. Spanikowani ludzie chowali się na zapleczach sklepów i w przebieralniach. 

 

ZOBACZ: USA: Strzelanina na urodzinach. Nie żyją co najmniej cztery osoby

 

Gubernator Teksasu Greg Abbott nazwał strzelaninę "nieopisaną tragedią". "Nasze myśli są dziś z mieszkańcami Allen w Teksasie oraz bliskimi ofiar" - napisał w oświadczeniu.

 

Burmistrz Allen Ken Fulk nazwał strzelaninę "bezsensownym aktem przemocy". "Dzisiaj jest tragiczny dzień dla miasta" - dodał. 

 

Amerykańskie media podkreślają, że o strzelaninie w centrum handlowym został poinformowany prezydent USA Joe Biden, który zaoferował wsparcie lokalny władzom.

dk/dsk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie