PiS: "Kiedy my mówimy o Polsce, oni mówią o nas". PO odpowiada

Polska
PiS: "Kiedy my mówimy o Polsce, oni mówią o nas". PO odpowiada
PAP/Tomasz Waszczuk/PAP/Piotr Polak
Premier Mateusz Morawiecki/Lider PO Donald Tusk

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, m.in. premier Mateusz Morawiecki, udostępnili spot, na którym porównali wystąpienia polityków partii rządzącej oraz opozycji. Posłowie Platformy Obywatelskiej nie pozostali im dłużni. "Macie tupet" - napisała posłanka Kinga Gajewska, dodając wideo z przemówieniem szefa rządu.

Chociaż oficjalnie kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, to politycy zarówno partii rządzącej jak i opozycji pojawiają się w różnych miejscowościach w całym kraju.

"Oni mówią tylko o PiS"

W środę politycy PiS opublikowali w mediach społecznościowych spot, na którego początku słychać: "Oni mówią tylko o PiS". Kolejne sceny to fragmenty wystąpień szefa PO Donalda Tuska oraz prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, z powtarzającym się słowami: "PiS" oraz "Jarosław Kaczyński".

 

ZOBACZ: Donald Tusk cytował skecz kabaretu Neo-Nówka. Mówił o prawach kobiet

 

Później w spocie widać m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, podkreślającego, że "Polska jest tylko jedna", premiera Mateusza Morawieckiego mówiącego o tym, że "państwo polskie będzie silne, jesteśmy z Polakami", byłą premier Beatę Szydło mówiącą, że "Polska nas łączy" i szefa MON Mariusza Błaszczaka, który mówi, że "Polska będzie bezpieczna". Na koniec słychać głos lektora mówiącego: "Wybór należy do Ciebie".

 

Gajewska: Jedno wystąpienie, 36 wzmianek o Donaldzie Tusku

Politycy PO nie pozostali dłużni swoim rywalom. Posłanka Kinga Gajewska opublikowała nagranie, przedstawiające jedno z przemówień premiera Mateusza Morawieckiego.

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro skrytykował unijną polityką Mateusza Morawieckiego. Premier odpowiedział

 

"Jedno wystąpienie, 36 wzmianek o Donaldzie Tusku, średnio co 58 sek. Macie tupet…" - skomentowała na Twitterze.

 

pgo/dk / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie