USA: Handlował nielegalnymi substancjami. Raper Fetty Wap skazany na sześć lat więzienia

Kultura
USA: Handlował nielegalnymi substancjami. Raper Fetty Wap skazany na sześć lat więzienia
ABC7NY
Raper Fetty Wap został skazany na sześć lat więzienia

Amerykański raper Fetty Wap został skazany na sześć lat więzienia za handel nielegalnymi substancjami. Nominowany w 2016 roku do Grammy artysta miał trudnić się przestępczym procederem od co najmniej kilku lat.

Sąd w Nowym Jorku skazał w środę rapera za wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Willie Junior Maxwell II znany powszechnie jako Fetty Wap miał handlować kokainą, heroiną, fentanylem i crackiem.

 

Podczas procesu artysta przyznał się do stawianych mu zarzutów. Został skazany na sześć lat więzienia.

USA: Znany raper był częścią grupy przestępczej

31-letni gwiazdor hip-hopu miał pracować dla organizacji przestępczej od co najmniej kilku lat. Zgodnie z ustaleniami prokuratury, narkotyki trafiały do niego z zachodniego wybrzeża USA.

 

ZOBACZ: USA: Podano przyczynę śmierci rapera Coolio. "Przypadkowe przedawkowanie"

 

Nielegalne substancje magazynowano w hrabstwie Suffolk. Stamtąd trafiały do dilerów na Long Island i w stanie New Jersey - relacjonuje stacja NBC News.

 

Amerykański raper aresztowany na festiwalu. Był nominowany do Grammy

Fetty Wap został aresztowany 28 października 2021 roku podczas festiwalu Rolling Loud Music w nowojorskim Queens. W sprawie oskarżono także pięć innych osób, w tym strażnika więziennego z New Jersey. Funkcjonariusz został wcześniej skazany na tę samą karę - sześć lat pozbawienia wolności.

 

Debiutancki album studyjny rapera ukazał się 25 września 2015 roku. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu na liście Billboard 200 w USA. Rok później raper otrzymał dwie nominacje do Grammy.

jkm/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie