Ruszyły poszukiwania Madeleine McCann. W akcji nurkowie

Świat
Ruszyły poszukiwania Madeleine McCann. W akcji nurkowie
Flickr/The KTPHorg/AP Photo/Joao Matos
Policja wznowiła poszukiwania Madeleine McCann

Brytyjscy i niemieccy policjanci wraz z miejscowymi śledczymi prowadzą poszukiwania na zbiorniku wodnym Barragem do Arade w Portugalii, gdzie miał być widywany Christian B., który jest głównym podejrzanym w sprawie Madeleine McCann. Dziewczynka zaginęła w 2007 roku, miała wtedy trzy lata. Prawdopodobnie została uprowadzona.

Jak podaje "Independent", we worek policjanci, którzy prowadzą poszukiwania widziani byli w pobliżu zbiornika Barragem do Arade w Portugalii, nad którym miał się pojawić Christian B. Niemiec jest głównym podejrzanym w sprawie Madeleine McCann.

 

Dziewczyna, która w dniu zaginięcia miała trzy lata, prawdopodobnie została porwana w Praia da Luz, miejscowości oddalonej około 50 km od sprawdzanego we wtorek zbiornika. 

 

"Śledczy uważają, że to 45-latek zabił Madeleine, po tym, jak uprowadził ją z wakacyjnego apartamentu" - czytamy. 

"Nigdy się nie poddamy"

Portugalska policja w obecności brytyjskich oficerów koordynuje działania na prośbę niemieckich śledczych.

 

Akcja rozpoczęła się dziesięć dni po tym, jak rodzice Madeleine, Kate i Gerry McCann, w dniu 20. urodzin zaginionej uczcili jej pamięć. "Kochamy cię i czekamy na ciebie. Nigdy się nie poddamy" - przekazali. 

 

ZOBACZ: Portugalia. Media: Policja wznawia poszukiwania Madeleine McCann. Sprawdzi zbiornik wodny

 

Brytyjska policja miała udać się do Portugalii, aby obserwować nowe poszukiwania, a oficerowie łącznikowi Scotland Yardu mają informować rodzinę zaginionej o postępach. 

Przygotowania do poszukiwań

Po południu w poniedziałek służby zaczęły przygotowania do poszukiwań i odgrodziły teren o długości około dwóch kilometrów w pobliżu zbiornika - poinformowała portugalska telewizja SIC. Niemiecka policja oficjalnie nie potwierdza, że służby szukają dziewczynki, ale nie zaprzecza, doniesieniom mediów. 

 

Niemiecki prokurator Hans Christian Wolters w rozmowie z BBC przekazał, że krótkie oświadczenie w tej sprawie zostanie opublikowane we wtorek rano.

Zaginięcie Maddie McCann. Kto porwał dziewczynkę?

Christian B., który obecnie przebywa w niemieckim więzieniu za gwałt na kobiecie w Portugalii w 2005 roku, nie został oficjalnie oskarżony o zniknięcie Maddie McCann. Niemieckie służby uważają jednak B. za głównego podejrzanego w sprawie zaginięcia dziewczynki.

 

B. to obywatel Niemiec. Mieszkał w pobliżu kurortu Praia da Luz, kiedy zaginęła dziewczynka. Mężczyzna zaprzecza jakoby miał coś wspólnego ze zniknięciem dziecka. 

 

ZOBACZ: Julia Faustyna podawała się za Madeline McCann. Są wyniki testu DNA

 

Zaledwie cztery miesiące po zaginięciu Mc Cann, B. poddał się operacji w klinice dentystycznej, gdzie ustawiono mu szczękę, a cztery charakterystyczne zęby zostały wyprostowane. Ten zabieg kosztował wtedy w przeliczeniu ok. 42 tys. zł i miał znacząco wpłynąć na zmianę wyglądu twarzy. 

Zaginięcie Madeleine McCann

Madeleine McCann, pochodząca z angielskiego Leicester, zniknęła 3 maja 2007 roku z hotelowego pokoju w Praia da Luz - portugalskim kurorcie. Jej rodzice twierdzą, że zostawili dziecko około godz. 19:30 i poszli na kolację w towarzystwie przyjaciół.

 

ZOBACZ: Zaginięcie Madeleine McCann. Brytyjska policja kończy śledztwo

 

Jak zapewniali Kate i Gerry McCann, kilka razy odwiedzali dziewczynkę w pokoju i nic złego się nie działo. Nie odnaleźli jej po godz. 22:00. Wówczas matka Madeleine ujrzała puste łóżko oraz otwarte okno.

 

Śledztwa w sprawie dziewczynki prowadziły służby Wielkiej Brytanii, Niemiec i Portugalii.

 

Jeśli Madeleine McCann żyje, ma teraz 20 lat.

ap/kg/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie