Portugalia. Media: Policja wznawia poszukiwania Madeleine McCann. Sprawdzi zbiornik wodny

Świat
Portugalia. Media: Policja wznawia poszukiwania Madeleine McCann. Sprawdzi zbiornik wodny
ASSOCIATED PRESS
Madeleine McCann zaginęła w 2007 roku.

Policja prowadząca śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine McCann ma przeprowadzić przeszukanie zbiornika wodnego w okolicach tamy Arade w Portugalii - poinformowały lokalne media. Miejsce to znajduje się 50 km od Praia da Luz, gdzie 3 maja 2007 roku zaginęła dziewczynka.

Lokalne media informują, że poszukiwania Madeleine McCann w zbiorniku wodnym mają rozpocząć się we wtorek. Przeszukanie tego terenu zażądała niemiecka policja w związku z tym, że główny podejrzany w sprawie - 45-letni Christian B. - przebywał w okolicach tego miejsca mniej więcej w tym czasie, kiedy dziewczynka zaginęła. W poszukiwaniach ma brać udział także brytyjska policja.

 

ZOBACZ: Julia Faustyna podawała się za Madeline McCann. Są wyniki testu DNA

 

Po południu w poniedziałek służby zaczęły przygotowania do poszukiwań i odgrodziły teren o długości około dwóch kilometrów w pobliżu zbiornika - poinformowała portugalska telewizja SIC. Niemiecka policja oficjalnie nie potwierdza, że służby szukają dziewczynki, ale nie zaprzecza, doniesieniom mediów. 

 

Niemiecki prokurator Hans Christian Wolters w rozmowie z BBC przekazał, że krótkie oświadczenie w tej sprawie zostanie opublikowane we wtorek rano.

Zaginięcie Maddie McCann. Kto porwał dziewczynkę?

Christian B., który obecnie przebywa w niemieckim więzieniu za gwałt na kobiecie w Portugalii w 2005 roku, nie został oficjalnie oskarżony o zniknięcie Maddie McCann. Niemieckie służby uważają jednak B. za głównego podejrzanego w sprawie zaginięcia dziewczynki.

 

B. to obywatel Niemiec. Mieszkał w pobliżu kurortu Praia da Luz, kiedy zaginęła dziewczynka. Mężczyzna zaprzecza jakoby miał coś wspólnego ze zniknięciem dziecka. 

Zaginięcie Madeleine McCann

Madeleine McCann, pochodząca z angielskiego Leicester, zniknęła 3 maja 2007 roku z hotelowego pokoju w Praia da Luz - portugalskim kurorcie. Jej rodzice twierdzą, że zostawili dziecko około godz. 19:30 i poszli na kolację w towarzystwie przyjaciół.

 

ZOBACZ: Zaginięcie Madeleine McCann. Nurkowie weszli do studni w poszukiwaniu ciała

 

Jak zapewniali Kate i Gerry McCann, kilka razy odwiedzali dziewczynkę w pokoju i nic złego się nie działo. Nie odnaleźli jej po godz. 22:00. Wówczas matka Madeleine ujrzała puste łóżko oraz otwarte okno.

 

Śledztwa w sprawie dziewczynki prowadziły służby Wielkiej Brytanii, Niemiec i Portugalii.

 

Jeśli Madeleine McCann żyje, ma teraz 20 lat.

pgo/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie