Janów Lubelski. 29-latka wjechała pod prąd na drogę ekspresową. Wpadła w poślizg między samochodami

Polska
Janów Lubelski. 29-latka wjechała pod prąd na drogę ekspresową. Wpadła w poślizg między samochodami
GDDKiA/Facebook
29-latka jechała pod prąd po drodze ekspresowej

Nie dość, że pod prąd, to jeszcze po lewym pasie drogi ekspresowej. 29-latka omal nie doprowadziła do katastrofy drogowej, jadąc wbrew wszelkim przepisom po drodze S19 w okolicach Janowa Lubelskiego. Wszystko nagrały kamery.

Nagranie opublikowane ku przestrodze. Ma przypominać wszystkim kierowcom, że ostatecznie podczas podróży należy polegać na znakach i własnym rozpoznaniu sytuacji, a nie na tym, co akurat powie nawigacja. 

Pod prąd na S19. Kobieta jechała lewym pasem

"Na S19 w pobliżu Janowa Lubelskiego niemal doszło do czołowego zderzenia auta osobowego, które jechało pod prąd, z busem. Materiał z monitoringu trafił do Policji, która prowadzi postępowanie w tej sprawie" - przekazała w opisie wideo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

 

Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedziała 29-letnia kobieta. Na wideo widzimy mrożące krew w żyłach sceny, które cudem nie zakończyły się tragedią wielu osób. 

 

ZOBACZ: Spowodował wypadek w Żulicach. Następnie oblał auto benzyną i podpalił

 

Na początku widzimy samochód osobowy, który wjeżdża na zjazd z drogi ekspresowej. Znaki zwrócone w jednym kierunku i samochody, po drugiej stronie barierki jadące w tę samą stronę nie były wystarczającym ostrzeżeniem dla kierującej. Niestrudzona zajęła lewy pas (swój prawy) przeznaczony do szybkiej jazdy i ruszyła przed siebie. 

O krok od tragedii. Naprzeciwko jechał tir

Na kolejnym ujęciu pojawiają się już samochody nadjeżdżające z naprzeciwka: dużego volkswagena na lewym pasie, tuż obok tira, a za nimi samochód osobowy na prawym pasie. 

 

WIDEO: Jechała pod prąd po lewym pasie S19

 

 

Kierowca volkswagena wykazał się niezwykłym refleksem odbijając delikatnie w prawo, w stronę ciężarówki. Piratka drogowa przejechała tuż przy barierkach, wpadając przy tym w poślizg. Tym samym zagrożona była wspomniana osobówka. Jej również udało się uniknąć zderzenia. 

 

ZOBACZ: USA: Panna młoda zginęła pięć godzin po ślubie. Wypadek spowodowała pijana 25-latka

 

Dopiero te wydarzenia uświadomiły 29-latce, że jedzie pod prąd. Pod koniec nagrania widzimy, jak szerokim łukem zawraca i rozpoczyna jazdę już we właściwym kierunku. 

nb / map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie