Kraków: Śmiertelny wypadek na A4. Zablokowany pas w kierunku Katowic

Polska
Kraków: Śmiertelny wypadek na A4. Zablokowany pas w kierunku Katowic
Facebook/KMRT
Śmiertelny wypadek na autostradzie A4

Na autostradowej obwodnicy Krakowa doszło do śmiertelnego wypadku. Auto dostawcze wjechało w naczepę ciężarówki. Zablokowany jest jeden pas autostrady A4 w kierunku Katowic, co powoduje utrudnienia.

Do zdarzenia doszło po godz. 15:00 na autostradzie A4 między węzłami Kraków Południe i Kraków Skawina. To autostradowa obwodnica miasta. 

 

- Kierowca samochodu dostawczego zginął na miejscu. Utrudnienia na drodze w kierunku Katowic potrwają kilka godzin - powiedział "Gazecie Krakowskiej" Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

 

 

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z miejsca wypadku. Widać na nich białe, dostawcze renault. Przednia część pojazdu jest poważnie uszkodzona. 

 

"Utrudnienia w ruchu zaczynają się tuż za węzłem wielickim, najlepiej na węźle wielickim lub wcześniej zjechać z A4 i korzystać z tras alternatywnych. Utrudnienia w ruchu zaczynają się tuż za węzłem wielickim, najlepiej na węźle wielickim lub wcześniej zjechać z A4 i korzystać z tras alternatywnych" - informuje na Facebooku Małopolska Alarmowo.

 

Do godz. 16 ruch na A4 w kierunku Katowic był całkowicie wstrzymany. Następnie służby odblokowały jeden pas. 

 

Lokalne media informują, że zator może mieć nawet 10 kilometrów. Na miejscu nadal pracują służby. 

 

dsk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie