Prezydent Andrzej Duda zwołał naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

Świat
Prezydent Andrzej Duda zwołał naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego
PAP/Leszek Szymański
Prezydent zwołał naradę w BBN

"Prezydenta Andrzej Duda zwołał na czwartek naradę w BBN w związku z przygotowaniami do szczytu NATO" - poinformował w środę szef BBN Jacek Siewiera.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera poinformował w środę na Twitterze o zwołaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę narady w BBN. 

 

"Prezydent zaprosił wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka, szefa MSZ Zbigniewa Raua, ambasadora Polski przy NATO Tomasza Szatkowskiego, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmunda Andrzejczaka i Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Tomasza Piotrowskiego" - napisał Siewiera na Twitterze. 

Ma ona związek z przygotowaniami do szczytu NATO, jednak lista zaproszonych sugeruje, że jednym z tematów może być kwestia rakiety odnalezionej w lesie pod Bydgoszczą. 

Duda na szczycie Rady Europy

W środę od rana Andrzej Duda przebywał w Islandii, gdzie odbywa się szczyt Rady Europy. W trakcie przemówienia tłumaczył, pytany przez dziennikarzy, o wnioski z lektury raportu MON ws. rakiety, która spadła pod Bydgoszczą. Prezydent stwierdził, że się z nim zapoznał i ocenił, że "są problemy w procedurach, które były dawno przygotowane".

 

ZOBACZ: Rakieta pod Bydgoszczą. Banaś w Polsat News: NIK wszczęła kontrolę w Ministerstwie Obrony Narodowej

 

- Analizujemy to, będziemy to poprawiali, także włącznie z procedurami NATO" - powiedział Andrzej Duda i wskazał, że zdaniem ekspertów w BBN, także w procedurach NATO są elementy, które można byłoby uzupełnić.

 

Duda dodał, że w niedawnej rozmowie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem zapowiedział, że Polska będzie zgłaszała propozycje udoskonalenia procedur.

Rakieta pod Zamościem. Kto jest winny?

Pod koniec kwietnia Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w okolicach miejscowości Zamość, około 15 km od Bydgoszczy, znaleziono szczątki rosyjskiej rakiety. Natknęła się na niego w lesie przypadkowa osoba. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła w tej sprawie śledztwo.

 

ZOBACZ: Błaszczak przekazał prezydentowi raport ws. obiektu pod Bydgoszczą. Pięć zarzutów wobec generała

 

We wtorek prezes Najwyżej Izby Kontroli Marian Banaś poinformował w Polsat News, że NIK wszczęła kontrolę w MON i kilku innych instytucjach. - Sytuacja jest bardzo wrażliwa i niebezpieczna. Na nasze terytorium wpłynęła rakieta rosyjska, która ma możliwość przenoszenia broni nuklearnej - zauważył Banaś.

kg/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie