Pijany 16-latek za kierownicą busa. 2 promile alkoholu w organizmie

Polska
Pijany 16-latek za kierownicą busa. 2 promile alkoholu w organizmie
Polsat News
Pijany 16-latek za kierownicą busa

Niecodzienną interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z Ropczyc, którzy zatrzymali 16-latka prowadzącego samochód dostawczy. Okazało się, że nastolatek był pijany. Badanie pokazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Interwencja zakończyła się sukcesem dzięki pomocy innego kierowcy który zauważył, podejrzany sposób jazdy białego busa marki Renault. Samochód przekraczał oś jezdni i najeżdżał na pobocze. Co więcej, jazda odbywała się bez bocznych drzwi.

 

Nastoletni kierowca busa w miejscowości Iwierzyce zjechał na jeden z parkingów. Wówczas śledzący go kierowca spróbował uniemożliwić mu dalszą jazdę, zastawiając drogę swoim pojazdem.

 

ZOBACZ: Gorzów Wielkopolski: Nie żyje policjant. Postrzelił się w głowę na komendzie

 

16-latek próbował uciec jednak po przejechaniu kilkuset metrów samochód zgasł. Wtedy świadkowi udało się wyciągnąć kluczyki ze stacyjki.

16-latek był pijany

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że chłopak był pijany. Wynik na alkomacie pokazał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Jak się okazało, bus został zabrany ojcu po tym, gdy ten zostawił go w warsztacie znajomego do naprawy. 16-latek nie wyjaśnił dlaczego wsiadł za kierownicę. Niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

mjo/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie