Pijana matka opiekowała się niemowlakiem. Miała ponad dwa promile

Polska
Pijana matka opiekowała się niemowlakiem. Miała ponad dwa promile
Policja.pl
Pijana matka zatrzymana przez policję

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie - taki wynik pokazało badanie 36-letniej kobiety z Pabianic. Policjanci interweniowali w trakcie opieki kobiety nad pięciomiesięcznym synkiem.

O sprawie kompletnie pijanej matki poinformowała służba prasowa policji w Pabianicach. Jak przekazano, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o dwóch, mocno chwiejących się na nogach, kobietach. Gdy policjanci przybyli na miejsce okazało się, że kontakt z nimi jest bardzo utrudniony.

 

Po chwili okazało się, że jedna z kobiet to matka pięciomiesięcznego chłopca, który leżał w prowadzonym przez nią wózku. 36-latka miała przy sobie alkohol, ale nie miała jedzenia dla synka.

 

Dziecko odwiezione do szpitala

Interweniujący funkcjonariusze postanowili wezwać na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł niemowlę do miejscowego szpitala. Matka wraz ze swoją koleżanką zostały zatrzymane i spędziły noc w policyjnym areszcie.

 

Okoliczności całego zdarzenia wyjaśniane są przez pabianickich policjantów. O sprawie poinformowany został sąd rodzinny, który zdecyduje o przyszłym losie dziecka.

mjo / map / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie