Donald Tusk: Czarnek powiedział słowo w słowo tezę Putina

Polska
Donald Tusk: Czarnek powiedział słowo w słowo tezę Putina
Polsat News
Donald Tusk

- Minister Czarnek powiedział słowo w słowo, litera w literę tezę Putina, który rozpoczął wojnę w Ukrainie w imię tej idei, "w obronie przed zgnilizną Zachodu" - powiedział Donald Tusk, komentując wypowiedź Przemysława Czarnka.

Donald Tusk udał się w piątek do Zielonej Góry, gdzie odbywa się wyjazdowe posiedzenie KP Koalicji Obywatelskiej.

 

Szef PO podczas wystąpienia odniósł się do konwencji PiS zapowiedzianej na ten weekend. Zastanawiał się, czy znajdzie się "choć jeden sprawiedliwy i odważny", który zada pytania dotyczące sprawy rakiety znalezionej pod Bydgoszczą.

 

ZOBACZ: Cezary Tomczyk: Mariusz Błaszczak zachowuje się jak tchórz

 

- Jeśli mamy uwierzyć w choć jedno słowa tej najbardziej zakłamanej partii, jaką jest PiS, to pierwszą decyzją, która powinna w niedzielę zapaść, jest dymisja ministra Błaszczaka - powiedział Tusk.

 

- Macie stać murem za polskim mundurem, a nie chować się za polski mundur - stwierdził. - Nie odpuścimy tego, cała Polska musi jutro usłyszeć w najdrobniejszych szczegółach wyjaśnienie tej sprawy - dodał szef PO.

Tusk dziękuje pielęgniarkom i położnym

12 maja obchodzony jest międzynarodowy dzień pielęgniarek i położnych. - To dobre miejsce i dobry moment, żeby podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym. Pogratulować ich wysiłków i skuteczności. Bardzo często jesteście lekceważone przez władze, to środowisko bywa czasami przedmiotem manipulacji, próbuje się skonfliktować poszczególne grupy - powiedział Tusk.

 

- Zwyrodnienie tej władzy doprowadza do tego, że szpitale są blokowane w ambitnych przedsięwzięć, ponieważ PiS-owscy parlamentarzyści mają na taką jednostkę inny pomysł - stwierdził. - W całej Polsce jest mnóstwo ludzi dobrej woli, którzy, mam nadzieję, wezmą na siebie

odpowiedzialność naprawy systemu ochrony zdrowia już od tej jesieni - dodał.

Donald Tusk o słowach Przemysława Czarnka

Podczas wystąpienia Donald Tusk odniósł się także do słów ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Powiedział on, że "komuna uratowała nas przed zgnilizną zachodu".

 

- Niestety często powtarzam tę frazę, że coś wygląda na kabaret, a jest tak naprawdę tragedią - stwierdził Tusk.

 

- Minister Czarnek powiedział słowo w słowo, litera w literę tezę Putina, który rozpoczął wojnę w Ukrainie w imię tej idei, "w obronie przed zgnilizną Zachodu" - dodał szef PO.

 

ZOBACZ: Czarnek: Przyczyną śmierci Kamila jest głęboka patologia rodziny


- Komuna i Związek Radziecki stały na straży tego "zdrowego świata" i chroniły ludzi przez "zgnilizną Zachodu". Zgnilizną taką jak wolność, prawa kobiet, prawa dziecka - bo to jest ta zgnilizna Zachodu, która tak drażni Kreml, ale okazuje się, że jest też tak irytująca dla polskiego ministra odpowiedzialnego m.in. za przyszłość naszych dzieci - stwierdził Tusk.

 

- Tak długo, jak będą rządzili ludzie tacy jak Błaszczak czy Czarnek, będziemy musieli krzyczeć 4 czerwca, że w Polsce ciągle mamy do czynienia z konfrontacją między światem wolnych ludzi, bezpieczeństwem naszych dzieci, a skorumpowaną, nieudolną, groźną w każdym wymiarze władzą, która opowiada się za wartościami przeciwnymi od tych, o które walczyliśmy w latach 80. - dodał.

 

 

an/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie