Ukraina. Sześciu saperów nie żyje. Rozminowywali obwód Chersoński

Świat
Ukraina. Sześciu saperów nie żyje. Rozminowywali obwód Chersoński
Telegram DSNS
Okupanci zostawili bardzo wiele min oraz innych niewybuchów

"Dziś Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) straciła część swojej rodziny. Podczas wykonywania zadań rozminowywania w rejonie Chersoniu nasza pirotechnika znalazła się pod ostrzałem. Zginęło sześciu naszych specjalistów" - napisała DSNS na swoim kanale w Telegramie.

Sześciu saperów ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zginęło w sobotę podczas ostrzału przy rozminowywaniu obwodu chersońskiego.

 

ZOBACZ: Ukraina. Dowódca sił powietrznych: Zestrzeliliśmy pocisk hipersoniczny Ch-47 Kindżał

 

"Podczas wykonywania zadań rozminowania w obwodzie chersońskim nasi saperzy znaleźli się pod ostrzałem. Sześciu naszych specjalistów zostało zabitych. Dwoje kolejnych, w tym jedna kobieta - ratownik medyczny, zostało rannych i hospitalizowanych" - podano w komunikacie. 

 

 

Dodano, że sprzęt saperski uległ zniszczeniu. DSNS podkreśliła, że Rosjanie stale naruszają wszystkie normy prawa międzynarodowego, strzelając do funkcjonariuszy służby, którzy od miesięcy starają się oczyścić terytorium, na którym okupanci zostawili bardzo wiele min oraz innych niewybuchów.

Rosjanie ostrzelali market w Chersoniu

3 maja na południu Ukrainy w mieście Chersoń doszło do ataku na jedyny w mieście supermarket. W środę około godziny 11 rosyjska armia ostrzelała budynek. 

 

"Wiemy o trzech zabitych i pięciu rannych. To są pracownicy i klienci sklepów" - przekazał szef ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ihor Kłymenko.

sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie