Indie: Kusiła słonia bananem. Zwierzę wyrzuciło ją w powietrze

Świat
Indie: Kusiła słonia bananem. Zwierzę wyrzuciło ją w powietrze
Twitter/Susanta Nanda
Słoń zaatakował turystkę w Indiach

Słoń zaatakował turystkę w Indiach, która chwilę wcześniej droczyła się ze zwierzęciem. Kobieta przysuwała i odsuwała banana od jego pyska. Media obiegło nagranie, jak poirytowany słoń po chwili zaczyna szarżę w jej stronę.

Nagranie opublikowała w mediach społecznościowych oficer Susanta Nanda z Indyjskiej Służby Leśnej. Na filmie widać turystkę droczącą się z dzikim słoniem. Kobieta trzyma w ręku kiść bananów.

 

Turystka uśmiecha się i kusi słonia owocem. - Jaki on jest fajny - mówi na nagraniu o zwierzęciu.

 

Ssak podąża za nią, próbując zdobyć banana. Kiedy jednak kobieta po raz kolejny odsuwa przysmak, zdenerwowany słoń wyrzuca ją w powietrze.

 

Indie: Słoń zaatakował turystkę. Służby opublikowały film ku przestrodze

Nie jest jasne, jak zakończyło się spotkanie turystki ze słoniem. Funkcjonariusze nie podali więcej szczegółów na temat incydentu. Indyjska Służba Leśna zaznaczyła, że nagranie opublikowano ku przestrodze.

 

"Nie należy zwodzić słonia, nawet jeśli jest oswojony. To jedne z najinteligentniejszych zwierząt trzymanych w niewoli" - podkreśliła Susanta Nanda.

 

ZOBACZ: Indie: Słoń wpadł w szał i zaatakował ludzi na targowisku

 

Film odbił się szerokim echem w sieci. "Mam nadzieję, że kobieta przeżyła atak. Na pewno miała kilka złamań" - napisał jeden z komentujących. Jak uznał inny, "ludzie muszą zrozumieć, że trzeba szanować dziką przyrodę, a nie być wobec niej aroganckim".

jkm/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie