Tajemnicze zwierzę zauważone w Teksasie. "Zwykle się tu nie zapuszczają"

Świat
Tajemnicze zwierzę zauważone w Teksasie. "Zwykle się tu nie zapuszczają"
Facebook/Bentsen-Rio Grande Valley State Park
Strażnicy parku podzielili się zdjęciem tajemniczego zwierzęcia

W parku stanowym Bentsen-Rio Grande Valley w Teksasie fotopułapka uchwyciła niezwykłe zjawisko. Strażnicy opublikowali w mediach społecznościowych fotografię wykonaną na terenie rezerwatu. Widać na nim rzadko widywane w tych rejonach zwierzę.

Stworzenie zaobserwowano na jednym z pieszych szklaków w amerykańskim parku stanowym Bentsen-Rio Grande Valley, tuż przy granicy z Meksykiem. W czwartek strażnicy opublikowali zdjęcie zwierzęcia z fotopułapki. Widać na nim podłużnego osobnika poruszającego się na czterech łapach.

 

"Drapiemy się po głowach, próbując zidentyfikować to stworzenie. Czy to nowy gatunek? Uciekinier z pobliskiego zoo? A może po prostu strażnik parku w przebraniu?" - napisali żartobliwie pracownicy rezerwatu w mediach społecznościowych.

Tajemnicze zwierzę w Teksasie. Strażnicy pokazali zdjęcie z fotopułapki

Strażnicy poprosili we wpisie internautów o pomoc w zidentyfikowaniu tajemniczego zwierzęcia. W komentarzach od razu pojawiło się mnóstwo pomysłów, co mogła uchwycić kamera. Część osób sugerowała, że może to być mrówkojad lub nawet mały niedźwiedź, inni - że to prawdopodobnie kapibara. Dominującą odpowiedzią był jednak borsuk.

 

ZOBACZ: Holandia: Borsuki zablokowały ruch pociągów. Tory grożą zawaleniem, bo zwierzęta kopią nory

 

Wkrótce pracownicy parku postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości. "Zgadzamy się z większością komentarzy, że to prawdopodobnie borsuk amerykański (nie mylić z ratelem miodożernym)" - napisano na Facebooku.

 

Strażnicy podkreślili, że zdjęcie wykonała fotopułapka należąca do jednego z odwiedzających. "Borsuki amerykańskie zwykle się tu nie zapuszczają, częściowo z powodu swojego nocnego trybu życia, ale jest to część ich naturalnego siedliska" - zaznaczono we wpisie.

 

jkm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie