Peru. Ona zrzuciła habit, on zdjął koloratkę. Była zakonnica i niedoszły ksiądz teraz są razem

Świat
Peru. Ona zrzuciła habit, on zdjął koloratkę. Była zakonnica i niedoszły ksiądz teraz są razem
TikTok.com/tomascamr
Zakonnica Massiel Pereyra i kleryk Tomas Cam zostali parą po rezygnacji z kapłaństwa

Historia tych dwojga przypomina romantyczny film. Zakonnica i kleryk zrezygnowali z posługi Bogu i porzucili swoje powołanie, by po latach spędzonych w kościelnych ławach połączyła ich miłość. Massiel Pereyra i Tomas Cam teraz dzielą się w mediach społecznościowych kulisami ich związku, a filmy z udziałem zakochanej pary notują miliony wyświetleń na TikToku.

Zarówno Tomas, jak i Massiel zdali sobie sprawę, że życie zakonne nie jest dla nich. Po tym, jak oboje porzucili swoje dotychczasowe zajęcia, młodzi ludzie zaczęli się spotykać jako przyjaciele i ostatecznie - oprócz podobnej przeszłości - połączyło ich uczucie.

 

Tomas Cam z Peru opowiedział o tym niezwykłym związku, wykorzystując do tego celu swoje konto na Tiktoku. W ten sposób wyznał swoim fanom, jak zdjął koloratkę i zakochał się w byłej zakonnicy.

Porzucili Kościół. Teraz żyją w udanym związku

Zanim do tego doszło, mężczyzna podjął studia filozoficzne, na których zyskał tytuł licencjata. Dopiero w trakcie nauki odkrył w sobie powołanie do kapłaństwa.

 

 

Wybrankę serca poznał natomiast w seminarium duchownym, gdzie studiował teologię. W tym samym czasie dziewczyna również przygotowywała się do kościelnej posługi, żyjąc w klasztorze w Limie. Oboje spotykali się od czasu do czasu na zajęciach, jednak początkowo nie było między nimi zainteresowania. Swój los zawierzyli Bogu.

 

ZOBACZ: Miał być klerykiem, został terrorystą - "Polska The Times” opisuje sylwetkę szefa Państwa Islamskiego

 

- Pamiętam, że przez te wszystkie lata rozmawiałem z nią najwyżej, nie wiem, trzy razy. Byłem naprawdę skupiony na swoich sprawach - przekonywał na TikToku niedoszły ksiądz. Kobieta ujawniła potem, że zawsze była "zakonnicą kontemplacyjną", więc dużo czasu spędzała "w ciszy i samotności".

 

Gdy Tomas pilnie przygotowywał się do przyszłej roli duchownego, Massiel przestała nagle pojawiać się na uczelni.

 

Okazało się, że targana wątpliwościami co do swojego powołania, zakonnica zrzuciła habit i odeszła z klasztoru. Jej przyjaciel ze studiów również nie był przekonany, czy jest gotowy na spędzenie życia w kościelnych murach. Po roku zdecydował się na przerwanie nauki.

 

@tomascamr Síguenos en Instagram! Versión de Año Nuevo! Un saludo a todos ustedes #añonuevo #2023 #love #amor #parejas #tip #fyp ♬ sonido original - Tomas Cam

 

- Opuściłem seminarium po siedmiu latach. Ona odeszła z klasztoru po sześciu - wylicza były kleryk.

Oboje chcieli służyć Bogu. Połączyła ich miłość do siebie

W końcu para nawiązała ze sobą kontakt dzięki mediom społecznościowym. Podczas jednej z rozmów na czacie doszli do wniosku, że powinni się spotkać. Po pierwszej randce było jasne, że oboje przypadli sobie do gustu.

 

ZOBACZ: Spada liczba powołań kapłańskich i zakonnych. Najnowsze dane

 

- Nie wiem, czy widzieliście kiedyś te filmy, w których jedna osoba mówi, a druga słucha, jak zahipnotyzowana? Tak właśnie było w moim przypadku. Zachwyciła mnie i chciałem jej cały czas słuchać - zwierzył się mężczyzna w sieci.

 

Wspólnie prowadzą konta w kliku serwisach internetowych, takich jak YouTube, Instagram i TikTok, gdzie zdjęcia i filmy z ich udziałem oglądają tysiące użytkowników. Jedno z nagrań Tomasa Camy na tej ostatniej z platform wyświetlono blisko cztery miliony razy!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Massiel Pereyra (@massielpebe)

map/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie