Rzym. Papież w szpitalu. Odwiedził dzieci chore na raka i ochrzcił noworodka

Świat
Rzym. Papież w szpitalu. Odwiedził dzieci chore na raka i ochrzcił noworodka
Twitter.com/Vatican News
Papież Franciszek odwiedził dzieci w poliklinice Agostino Gemelli.

Papież Franciszek, który od środy przebywa w rzymskiej klinice Gemelli w związku z infekcją dróg oddechowych, odwiedził dzieci na oddziale onkologicznym szpitala. Pobłogosławił je i wręczył także małym pacjentom czekoladowe jajka, różańce i książeczki o narodzinach Jezusa. Ojciec Święty ochrzcił także kilkutygodniowego chłopczyka o imieniu Michelangelo.

Papież Franciszek, który przebywa w rzymskiej poliklinice Agostino Gemelli w związku z infekcją dróg oddechowych, odwiedził w piątek dzieci na oddziale onkologicznym, które błogosławił.

Czekoladowe jajko i książka od Franciszka

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej przekazało, że Ojciec Święty przekazał dzieciom różańce oraz podarował im w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkiejnocy czekoladowe jajka.

 

Dzieci otrzymały także książki "Jezus urodził się w Betlejem w Judei..." wydane przez wydawnictwo Apostolato di Preghiera, opowiadające o narodzinach Jezusa według Ewangelii świętych Mateusza i Łukasza.

 

ZOBACZ: Włochy: Franciszek dostał prezent od psa. Właściciel czworonoga obiecał go papieżowi siedem lat temu

 

"Podobnie jak w 2021 roku, po operacji jelita grubego, papież odwiedził dzieci oddziału onkologii dziecięcej kliniki Gemelli. Ból łagodzą w tym miejscu radosne kolorowe ściany. Franciszek udzielił błogosławieństwa małym pacjentom" - podały watykańskie media.

 

"Papież Bergoglio rozdawał prezenty dzieciom, rozmawiał z ich matkami oraz pozdrawiał lekarzy i pielęgniarki" - napisał serwis Vatican News.

 

Udostępnione zdjęcia pokazują papieża bez maseczki, w dobrym nastroju.

 

Ojciec Święty ochrzcił dziecko w klinice

Stolica Apostolska poinformowała, że wizyta trwała pół godziny. W jej trakcie Franciszek ochrzcił nowo narodzonego chłopczyka, który otrzymał imię Michelangelo.

 

Franciszek użył do tego celu wody ze szpitalnego naczynia w kształcie nerki. 

 

Śpiący w chłopczyk obudził się, gdy na jego czoło spadły krople wody i zaczął płakać. Franciszek próbował uspokoić malca gładząc jego czoło. Dziecko przyszło na świat kilka tygodni temu.

 

ZOBACZ: Rzym. Papież Franciszek prawdopodobnie w sobotę opuści klinikę Gemelli i wróci do Santa Marta

 

"On jest już chrześcijaninem. Gdy wrócisz do swojej parafii, powiedz, że papież go ochrzcił" - powiedział Franciszek matce chłopczyka.

 

Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni poinformował, że Franciszek pobłogosławił także innych chorych.

Papież ma wyjść ze szpitala w sobotę 

U Ojca Świętego, który w środę po audiencji generalnej trafił do szpitala, zdiagnozowano infekcję. Media podały, że chodziło o zapalenie oskrzeli. Według oficjalnych informacji powrót papieża do Watykanu planowany jest na sobotę.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek w szpitalu. Lekarze zdiagnozowali zapalenie oskrzeli

 

"Oczekuje się, że Jego Świątobliwość powróci do domu w Santa Marta jutro" - powiedział w piątek dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni, cytowany przez agencję ANSA.

 

Warunkiem wyjścia papieża Franciszka ze szpitala są jednak pomyślne wyniki badań, które zostały przeprowadzone w piątek rano.

hlk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie