Papież Franciszek w szpitalu. Lekarze zdiagnozowali zapalenie oskrzeli

Świat
Papież Franciszek w szpitalu. Lekarze zdiagnozowali zapalenie oskrzeli
PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI/ETTORE FERRARI
Dziennikarze zgromadzeni pod kliniką Gemelli oczekują informacji o stanie zdrowia papieża Franciszka

Papież Franciszek ma zapalenie oskrzeli - poinformował w czwartek wieczorem zespół medyczny z kliniki Gemelli w Rzymie, gdzie przebywa papież. Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że terapia przynosi oczekiwany efekt, a stan zdrowia Ojca Świętego się poprawia.

Papież Franciszek trafił do szpitala w środę z ostrą infekcją oddechową, ale bez powikłań kardiologicznych. 

 

"Ojciec Święty spędził popołudnie w Gemelli poświęcając się odpoczynkowi, modlitwie i niektórym obowiązkom służbowym" - informował w czwartek rzecznik Watykanu Matteo Bruni, cytowany przez "Corriere della Sera". 

Papież Franciszek ma zapalenie oskrzeli 

Wieczorem pojawił się komunikat, w którym podano dokładną diagnozę. "W ramach zaplanowanych kontroli klinicznych u Ojca Świętego stwierdzono zapalenie oskrzeli o podłożu zakaźnym, wymagające dożylnej terapii antybiotykowej, która przyniosła oczekiwane rezultaty z wyraźną poprawą stanu zdrowia" - czytamy w oświadczeniu Stolicy Apostolskiej. 

 

ZOBACZ: Papież Franciszek w szpitalu. "Infekcja dróg oddechowych"

 

Według lekarzy papież powinien opuścić szpital w ciągu kilku najbliższych dni. Wcześniej pojawiła się informacja, że Franciszek nie odprawi mszy w Niedzielę Palmową. Zastąpi go Subdziekan Kolegium Kardynalskiego Leonardo Sandri.

Problemy zdrowotne papieża 

W ubiegłym roku papież miał problemy w uczestniczeniu w niektórych ceremoniach w związku z dolegliwościami związanymi z kolanem. Agencja przypomina, że Ojciec Święty w przeszłości przeszedł operację usunięcia fragmentu płuca.

 

Cierpi także na zapalenie uchyłków, które w poprzednich latach wywołało konieczność przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. W 2021 roku usunięto mu w klinice Gemelli część jelita grubego.

ap/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie