Wielka Brytania: Partner dźgnął ją nożem 29 razy. Dramatyczna akcja policji

Świat
Wielka Brytania: Partner dźgnął ją nożem 29 razy. Dramatyczna akcja policji
Twitter/Northumbria Police
Martina Turner została 29 razy dźgnięta nożem. Policjanci weszli do jej domu przez okno

Brytyjska policja opublikowała nagranie z akcji ratunkowej Martiny Turner. 54-latka została dźgnięta nożem 29 razy przez partnera poznanego w serwisie randkowym. Choć mężczyzna zostawił ją na pewną śmierć, kobiecie udało się wezwać pomoc. Na policyjnym filmie widać, jak funkcjonariusze wchodzą do domu Brytyjki, wybijając szybę w oknie.

W środę Northumbria Police opublikowała wideo ukazujące interwencję w sprawie Martiny Turner. Kobieta została znaleziona przez mundurowych z nożem wbitym w klatkę piersiową i licznymi ranami kłutymi. Została natychmiast przetransportowana do szpitala.

 

Funkcjonariuszy wezwała na miejsce sama poszkodowana. Kobiecie udało się doczołgać do telefonu i wezwać służby. Na filmie widać, że policjanci weszli do domu 54-latki przez okno. Udało im zbić szybę i w ten sposób dostać do wnętrza mieszkania.

 

54-latka brutalnie zaatakowana przez partnera. Miała 29 ran kłutych

Brutalny atak miał miejsce 21 maja 2020 roku. Martina Turner powiedziała rano swojemu partnerowi, że zamierza po południu opuścić mieszkanie. Poznany w serwisie randkowym Steven Wood wpadł w szał twierdząc, że kobieta nie chce z nim spędzać czasu.

 

Mężczyzna wyjął nóż z kuchennej szuflady i zaczął nim dźgać ofiarę. Kiedy ostrze pękło, napastnik wziął po prostu kolejny nóż.  - Muszę cię wykończyć, bo nie chcę przez ciebie trafić do więzienia - miał zwrócić się do swojej partnerki.

 

ZOBACZ: Tysiąc funtów za dźgnięcie nożem. Gangi płacą nastolatkom za atakowanie rówieśników

 

Przerażający atak zakończył się dopiero po tym, jak mężczyzna wbił 54-latce nóż w klatkę piersiową. Steven Wood zamknął ofiarę w mieszkaniu i zostawił ją na pewną śmierć. Kobieta miała w sumie 29 ran kłutych.

 

Cierpiący na chorobę afektywną dwubiegunową mężczyzna zadzwonił do swojego syna, żeby powiedzieć mu, że zrobił "coś strasznego". Następnie udał się na Most Redheugh w Newcastle i rzucił się do rzeki Tyne. Z wody wyłowili go jednak policjanci.

Znaleźli ją w szafie. Napastnik skazany na dożywocie

Kobieta została znaleziona przez funkcjonariuszy w szafie. Została w stanie krytycznym przetransportowana do szpitala. Lekarzom udało się ustabilizować jej stan. Martina Turner obecnie cały czas musi uczęszczać na rehabilitację.

 

 

W 2022 roku Steven Wood został skazany przez sąd w Newcastle na dożywocie. Mężczyzna przyznał się do usiłowania zabójstwa. Będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe po upływie 12 lat.

 

- Sprawiedliwości stało się zadość. Jednak zbyt wiele istnień ludzkich zostało zniszczonych przez przemoc domową. Jej ofiary muszą żyć z osobistą traumą, tak jak ja. Cieszę się, że wracam powoli do zdrowia i mogę poszerzać świadomość społeczną na temat tego problemu - powiedziała po wyroku 54-latka.

jkm/dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie