Wielka Brytania: Dźgnął współlokatora nożem 27 razy. Inspirował się postacią z gry

Świat
Wielka Brytania: Dźgnął współlokatora nożem 27 razy. Inspirował się postacią z gry
Google Maps/Twitter
Proces w sprawie zabójstwa Laboshina trwa

34-letni mieszkaniec Wielkiej Brytanii zasztyletował swojego współlokatora. Mężczyzna zadał mu 27 ciosów. Śledczy podejrzewają, że napastnik inspirował się postacią z gry "Hitman".

34-letni Eugen Coman zasztyletował swojego współlokatora Leonida Laboshina w kuchni ich wspólnego domu w miejscowości Botley pod Oxfordem w październiku 2021 roku. Coman ugodził nożem znajomego 27 razy - napisano na stronie "Oxford Mail".

 

Ciało mężczyzny znaleziono w ogrodzie. Było zawinięte w prześcieradło. W pobliżu leżały spalone fragmenty dokumentów ofiary.

 

Prawnicy Comana, obywatela Rumunii, argumentują, że w czasie zabójstwa był on niepoczytalny.

 

Mężczyzna podczas ataku przypominał bohatera gry "Hitman" - Agenta 47. Był ubrany w czarny garnitur, białą koszulę oraz krawat. Śledczy podejrzewają, że mógł inspirować się postacią.

 

 

Coman przyznał się do zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci na podstawie paragrafów o zmniejszonej odpowiedzialności - podaje gazeta.

Nie pokazywał żadnych emocji

W środę ławnicy sądu w Oxfordzie wysłuchali jedynego naocznego świadka - współlokatorki Maryi Fando. Była w kuchni razem z Laboshinem, gdy doszło do ataku - podaje "Oxford Mail".

 

ZOBACZ: Niemcy. 23-latka chciała upozorować swoją śmierć. Zabiła sobowtórkę

 

W oświadczeniu złożonym policji opisała twarz Comana jako "pustą". Jak powiedziała, nie pokazywał "żadnych emocji". Kobieta uciekła tylnymi drzwiami i zaczęła pukać do drzwi sąsiadów. Jeden mężczyzna odmówił jej pomocy. Dopiero kolejny wezwał służby.

 

Proces w sprawie zabójstwa trwa.

an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie