Słowa Janiny Ochojskiej o grobach uchodźców. Mariusz Witczak: Moje ugrupowanie odcina się

Polska
Słowa Janiny Ochojskiej o grobach uchodźców. Mariusz Witczak: Moje ugrupowanie odcina się
Polsat News
Radykalnie odcinamy się od wypowiedzi Ochojskiej - stwierdził poseł KO

- Ja i moje środowisko odcinamy się od tej wypowiedzi w sposób radykalny - powiedział Mariusz Witczak (Koalicja Obywatelska) w "Debacie Dnia". Poseł odniósł się do wypowiedzi Janiny Ochojskiej na temat możliwego powstania masowego grobu migrantów przy granicy polsko-białoruskiej. - Na panią Ochojską już czeka prokurator - stwierdził z kolei wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Goście Agnieszki Gozdyry w programie "Debata dnia" odnieśli się do słów Janiny Ochojskiej na temat możliwego ukrycia ciał migrantów w zbiorowym grobie. Jej zdaniem w akcji grzebania ciał mieliby pomagać leśnicy. 

 

- Przez lata to ona była przesiąknięta głębokim humanitaryzmem, walczyła o prawa człowieka i o prawa słabszych. Taką ja znaliśmy zawsze, przez lata. Dzisiaj te słowa biegną absolutnie za daleko - stwierdził Mariusz Witczak (Koalicja Obywatelska). 

 

- Ja i moje środowisko odcinamy się od tej wypowiedzi w sposób radykalny - dodał. 

Słowa Janiny Ochojskiej. "Prokurator już czeka"

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś powiedział, że "na panią Ochojską już czeka prokurator". -  Postępowanie karne zostało wszczęte po to, żeby pani Ochojska odpowiedziała za te swoje nieodpowiedzialne słowa - powiedział. 

 

ZOBACZ: Ziobro o śledztwie w sprawie słów Janiny Ochojskiej: Nawet Łukaszenka tego nie wymyślił

 

- Stalin dzielił agenturę na formalną agenturę i na pożytecznych idiotów, i niestety w tym przypadku jedno i drugie nie najlepiej świadczyłoby o pani Ochojskiej - dodał. Stwierdził, że w tym przypadku "reakcja państwa musi być jednoznaczna, niezależnie od dorobku".  

 

WIDEO: Fragment programu "Debata dnia"

Słowa Janiny Ochojskiej. "Woda na młyn propagandy"

Zdaniem Marka Sawickiego (PSL) "sprawa jest poważna", a słowa Janiny Ochojskiej "to woda na młyn propagandy moskiewskiej i mińskiej". 

 

- Nie dziwie się postępowaniu prokuratorskiemu, bo inaczej tego do końca zbadać się nie da, bo będziemy znów mówili o jakiś opiniach. Od tego są stosowne służby w państwie, żeby to sprawdziły i podały do wiadomości opinii publicznej, czy pani Ochojska ma wiedzę - stwierdził Sawicki. 

 

dsk / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie