Zbigniew Ziobro z bronią na konferencji prasowej. Trzymał ją za paskiem

Polska
Zbigniew Ziobro z bronią na konferencji prasowej. Trzymał ją za paskiem
Polsat News
Ziobro schował broń za pasek od spodni

Zbigniew Ziobro przyjechał na konferencję prasową do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów z bronią. Pistolet włożył za pasek od spodni. Sprawa wyszła na jaw, gdy porywisty wiatr podwinął jego marynarkę. Minister sprawiedliwości w rozmowie z mediami przyznał, że ma uprawnienia na broń.

Zbigniew Ziobro wspólnie z wiceministrem rolnictwa Januszem Kowalskim przyjechali do Rogowca (woj. łódzkie), gdzie na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów zorganizowali konferencję prasową na temat polskiego górnictwa. Po wystąpieniach politycy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniająca górników zmarłych w wyniku wypadków w kopalniach. 

 

ZOBACZ: Tomasz Trela: Niech Zbigniew Ziobro pokaże, że ma polityczne cojones

 

Przez cały czas w Bełchatowie wiał silny wiatr. W momencie, gdy minister sprawiedliwości przyklęknął, by złożyć kwiaty przed tablicą, podmuch wiatru uniósł tył marynarki Ziobry, która podwinęła się. Oczom wszystkich zebranych ukazała się broń, włożona za pasek od spodni. Minister prawdopodobnie nie był świadomy tego, co się stało i spokojnie stał obok Janusza Kowalskiego. Po kilku sekundach do Ziobry podbiegł jeden z jego współpracowników, który stanął tak, by nie było widać pistoletu, a następnie poprawił marynarkę ministra. 

 

WIDEO: Zbigniew Ziobro z bronią 

Zbigniew Ziobro z bronią. "Mam uprawnienia"

- Mam uprawnienia na broń, w tym do celów sportowych. Od kilku lat dla sportu i rekreacji strzelam w weekendy na strzelnicy. Dlatego wracając po weekendzie do Warszawy - gdzie broń na co dzień przechowuję - miałem ją ze sobą. Na konferencji w Bełchatowie zatrzymałem się w drodze do stolicy. Zgodnie z przepisami nie mogłem jej pozostawić w samochodzie - powiedział "Super Expressowi" Zbigniew Ziobro.

 

W styczniu Ziobro odwiedził strzelnicę należącą do Służby Więziennej. Wynikami ministra sprawiedliwości pochwalił się resort w mediach społecznościowych. 

Matecki: Jesteśmy za szerszym dostępem do broni

Dariusz Matecki, szef Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim poinformował, że w partii "bardzo wiele osób ma pozwolenie na broń" lub "jest zapisanych do klubów strzeleckich". "Jesteśmy za szerszym dostępem do broni palnej" - napisał na Twitterze.

Matecki swój wpis zakończył hasztagiem "#SzeryfZiobro". 

dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie