Krzysztof Bosak w "Gościu Wydarzeń": Platforma stała się partią bezideową

Polska
Krzysztof Bosak w "Gościu Wydarzeń": Platforma stała się partią bezideową
Polsat News
Krzysztof Bosak

- Platforma stała się partią bezideową, która stwierdziła, że będzie rywalizować z PiS-em, podbierając pomysły i retorykę Lewicy. I to jest droga donikąd - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Polityk odnosił się do propozycji kredytów mieszkaniowych na 0 proc.

Krzysztof Bosak powiedział, że nie sądzi, by Platforma Obywatelska wygrała wybory dzięki propozycji kredytów na mieszkanie na 0 proc. - Nie sądzę, żeby ludzie potraktowali poważnie wejście w taką populistyczną licytację z PiS-em - stwierdził i dodał, że także program dotyczący mieszkań przedstawiony przez Prawo i Sprawiedliwość nie jest realistyczny.

Bosak: Platforma stała się partią bezideową

- PO zaczynała jako partia gdańskich liberałów. Widać całkowicie pogodzili się z tym, że ich idee są niekompatybilne z polskim społeczeństwem albo stali się po prostu całkowicie bezideowi i chcą przelicytować PiS w propozycjach prosocjalnych - dodał. 

 

ZOBACZ: WIBOR i kredyty złotówkowe. NIK chce kontroli. Marian Banaś: Nie zostaliśmy wpuszczeni

 

- Platforma stała się partią bezideową, która stwierdziła, że będzie rywalizować z PiS-em podbierając pomysły i retorykę Lewicy. I to jest droga donikąd - wyjaśnił.

 

Poseł powiedział, że mieszkanie jest towarem, a nie prawem. - Nigdy nie było inaczej, może poza okresem tzw. socjalizmu realnego w PRL-u. Musimy się zastanowić, dlaczego ten towar tak dużo kosztuje. Otóż dlatego, że każdy kolejny rząd tworzy regulacje, które podnoszą ceny mieszkań - dodał. Wyjaśnił, że Unia Europejska pracuje nad dyrektywą, dotyczącą modelu budownictwa bezemisyjnego, co znowu podniesie ceny mieszkań. 

Bosak: Ci, którzy mówią, że dadzą ci wszystko za darmo, zwyczajnie kłamią

- Ludzie w moim wieku sądzili, że będą konsumować owoce postępu technologicznego, który jest największy w dziejach ludzkości. A okazuje się, że ma nas nie być stać na podróżowanie, na auto, na prąd, na ogrzewanie - powiedział poseł. 

 

ZOBACZ: "Śniadanie Rymanowskiego". Bosak o Tusku: zabrakło słowa przepraszam

 

Bosak powiedział, że przekaz do młodych ludzi jest taki: - Musimy obronić swoje prawa obywatelskie, wolność gospodarczą, żebyśmy byli w stanie w swoim życiu na cokolwiek zarobić.

 

- Młody człowieku, ci, którzy mówią, że dadzą ci wszystko za darmo, zwyczajnie kłamią. To ekonomicznie nie jest możliwe - powiedział Bosak. 

Bosak: Unia ingeruje we wszystko, co chce i kiedy chce

Krzysztof Bosak skomentował również wyrok Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zdecydował, że organizacje ochrony przyrody mogą kwestionować przed sądem plany urządzania lasów. 

 

- Coraz trudniej wskazać w Polsce dziedzinę, w której wiążących werdyktów nie wydawałby Trybunał UE - powiedział poseł. - Po traktacie lizbońskim, nikt w Polskiej polityce nie wie - i nikt tego głośno nie mówi - które kompetencje są autonomią państwa polskiego. Okazuje się, że Unia ingeruje we wszystko, co chce i kiedy chce. To chora sytuacja, bo podważa sens demokracji w Polsce - dodał.

 

Poprzednie odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć tutaj.

 

an/pgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie