Turawa: Narkotykowe laboratorium zlikwidowane. Produkowali "kryształ"

Polska
Turawa: Narkotykowe laboratorium zlikwidowane. Produkowali "kryształ"
CBŚP
Policjanci zabezpieczali narkotyki w specjalistycznych kombinezonach

Policjanci CBŚP zlikwidowali duże laboratorium narkotyków syntetycznych w Turawie (powiat opolski). Na miejscu produkowano klefedron - tzw. kryształ. Na gorącym uczynku zatrzymano trzy osoby, w tym "chemika".

Gospodarstwo, na terenie którego działało laboratorium wytypowali policjanci CBŚP z Zarządu w Katowicach zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości narkotykowej.

 

ZOBACZ: Chiny: Nowy sposób na narkotyki. Policja będzie wykorzystywać wiewiórki

 

Na gorącym uczynku produkcji kleferonu zatrzymano trzech mężczyzn w w wieku 22 do 34 lat.

 

"Czynności policjantów CBŚP na miejscu, w tym przeszukanie i oględziny trwały kilka dni, ponieważ po przeprowadzeniu niezbędnych wstępnych działań konieczne było usunięcie bardzo niebezpiecznych dla zdrowia oparów substancji znajdujących się w pomieszczeniach, w których odbywał się proces produkcji narkotyków" - czytamy w komunikacie służb.

CBŚP

 

Narkotyki warte 3 mln złotych

Ostatecznie oględziny odbywały się w specjalistycznych kombinezonach i maskach. Ostatecznie przejęto ponad 100 litrów wytworzonego narkotyku, wartego nie mniej niż 3 mln złotych.

 

"Ponadto na miejscu zabezpieczono prawie pięciu ton różnego rodzaju substancji chemicznych niezbędnych do procesu produkcyjnego, w tym prekursorów narkotykowych przechowywanych w kanistrach, a także maski pełnotwarzowe, urządzenia do ważenia i porcjowania gotowego narkotyku i wiele innych dowodów przestępczej działalności" - przekazało CBŚP.

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wytworzenia znacznych ilości narkotyków działając w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.

 

CBŚP

 

bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie