Zabrze: Autobusem staranował rogatkę. 59-letni kierowca był pod wpływem narkotyków

Polska
Zabrze: Autobusem staranował rogatkę. 59-letni kierowca był pod wpływem narkotyków
PKP Polskie Linie Kolejowe
Kierowca autobusu w Zabrzu staranował opadający szlaban na przejeździe kolejowym

Kierowca autobusu w Zabrzu wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle i staranował opadający szlaban. Po wyłamaniu zapory, kontynuował kurs jakby nic się nie stało. 59-latka zatrzymali policjanci drogówki. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Groźny incydent miał miejsce w środę przed godz. 14 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zabrzu (woj. śląskie). Dróżnik zgłosił policjantom, że kierowca autobusu wjechał na przeprawę na czerwonym świetle, wyłamał pojazdem rogatkę i oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

Policjantom udało się zatrzymać 59-letniego kierującego. Mężczyzna został przebadany alkomatem oraz narkotesterem. Drugie urządzenie wykazało, że mieszkaniec Zabrza był pod wpływem marihuany.

 

Zabrze: Kierowca autobusu staranował szlaban. Policja apeluje do pasażerów

Od kierowcy pobrano próbki krwi w celu potwierdzenia wyniku. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu. Funkcjonariusze zaapelowali także o kontakt do wszystkich osób, które w momencie zdarzenia podróżowały autobusem.

 

ZOBACZ: Kraśnik. Mimo nadjeżdżającego pociągu, wjechał na przejazd kolejowy. Jest nagranie

 

Mundurowi przypominają, że objeżdżanie zapór na przejeździe kolejowym, wjeżdżanie nań na  czerwonym świetle czy wyprzedzanie w takim miejscu stanowią poważne wykroczenie drogowe. "Przede wszystkim jednak, takie działania mogą mieć tragiczne skutki" - podkreślili funkcjonariusze.

jkm/pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie