Aleksandra Gajewska: Mam nadzieję, że ze zdrowiem Tuska jest jak najlepiej

Polska
Aleksandra Gajewska: Mam nadzieję, że ze zdrowiem Tuska jest jak najlepiej
Polsat News
Aleksandra Gajewska

Przed nadchodzącą kampanią wyborczą posłowie dostrzegają znaczenie internetu. Posłowie PiS rozpoczęli działalność na TikToku. - Wyreżyserowane filmiki, w których widać sztuczność, widać, że jest tam interes polityczny, że aż zęby swędzą - komentowała Aleksandra Gajewska. Posłanka PO mówiła też o decyzji Komisji Europejskiej, która chce by sprawą polskiego TK zajął się unijny trybunał.

Gajewska w Polsat News zapowiedziała wyjazdowe posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej. - Będą, już pod koniec tego miesiące. Będziemy jeździć, będziemy rozmawiać o tym jakie są największe bolączki, największe wyzwania w regionach, które odwiedzamy - zaznaczyła posłanka.

 

Dodała, że odpowiedzią na wnioski obywateli ma być sformułowanie "odpowiednich programów". W kontekście zbliżających się wyzwań, Marcin Fijołek pytał o zdrowie Donalda Tuska. W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o chorobie na COVID-19, co sugerował Szymon Hołownia.

 

ZOBACZ: 5-procentowy VAT na gaz. Donald Tusk zapowiada złożenie projektu ustawy

 

- Mam nadzieję, że jak najlepiej (jest ze zdrowiem lidera PO) - odparła Gajewska.

Polityczna bitwa o internet

Dziennikarz zwracał uwagę na aktywność polityków w internecie. Na przykład na TikToku swoją aktywność zwiększyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości. 

 

- Ludzie w social mediach lubią i cenią prawdę. Nie lubią fałszu, wyreżyserowanych treści, które są im podawane, właściwie wciskane - stwierdziła Gajewska.

 

WIDEO: Aleksandra Gajewska w "Graffiti"

 

 

Marcin Fijołek pokazał posłance nagranie Tomasza Poręby. - Tego typu wyreżyserowane filmiki, w których widać sztuczność, w których widać, że jest tam interes polityczny, że aż zęby swędzą - podkreśliła.

Polska ponownie przed TSUE

Gajewska komentowała także decyzję Komisji Europejskiej, która zdecydowała się skierować do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o dwa wyroki, w których TK orzekał o prymacie polskiej konstytucji nad traktatami unijnymi.

 

- Kary, które otrzymujemy za to, że naruszamy standardy praworządności unijnej, są po prostu dla Polski bardzo wysokie. To nie Bruksela wymyśla, tylko Polska nie trzyma tych standardów - powiedziała posłanka.

 

ZOBACZ: Premier Mateusz Morawiecki o Donaldzie Tusku: Wujek Dobra Rada

 

- Jarosławowi Kaczyńskiemu wydawało się, że jeśli powie, że zlikwiduje Izbę Dyscyplinarną, to środki z KPO po tych magicznych słowach nagle trafią do Polski. Unia Europejska jest konkretna, chce konkretnych działań - mówiła dalej.

Negatywny elektorat Tuska problemem?

Marcin Fijołek zwracał uwagę również na kłopoty kierownictwa PO przed nadchodzącymi wyborami i negatywny elektorat lidera PO. - Jeżeli Donald Tusk doprowadzi do tego, że koalicja opozycyjna wygra wybory, to jest naturalnym kandydatem, żeby być premierem w Polsce - zaznaczyła Gajewska.

 

- Rafał Trzaskowski na pewno znajdzie miejsce bardzo ważne. My mamy w Platformie, myślę, że fajną, współpracę. Duży ciężar działań wziął na siebie Donald Tusk i Rafał Trzaskowski. Wewnątrz naszego elektoratu są osoby, które mogą mieć indywidulane preferencje. Ale to jest naprawdę atut Platformy, że ma takie osoby w składzie - dodała.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" możesz zobaczyć tutaj.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie