Władimir Sołowjow: Niemcy muszą zostać pokonane. Pistorius przejdzie do historii jako kretyn

Świat
Władimir Sołowjow: Niemcy muszą zostać pokonane. Pistorius przejdzie do historii jako kretyn
Twitter/Francis Scarr
Władimir Sołowjow

Rosyjski propagandysta Władimir Sołowjow skomentował decyzję Niemiec o przekazaniu Ukrainie Leopardów, obrażając niemieckich polityków. Nie przebierając w słowach, nazwał kanclerza skorumpowanym nazistowskim draniem, szefową dyplomacji amerykańską dz..., a ministra obrony kretynem.

Sołowjow wystąpił w państwowej telewizji Rossija 1, gdzie mówił, że "nadszedł czas, aby wysłać jasny, zdecydowany komunikat, że uważamy Niemcy za stronę konfliktu". 


- Pistorius przejdzie do historii jako kretyn, który doprowadził do tego, że Niemcy skończyły jako strefa bezpośredniego rażenia. I Scholz też! I Baerbock! A naród niemiecki dowie się, jakich nowych nazistowskich przywódców wychował i wyniósł do władzy - mówił na antenie. 

 

ZOBACZ: Niemcy przekażą Ukrainie czołgi Leopard. Zgoda rządu w Berlinie


Propagandysta przekonywał, że to nie Rosja jest agresorem, a Niemcy, które "pielęgnowały nazistowski, ukraiński reżim". 


- Przez osiem lat zabijaliście mieszkańców Donbasu! Przez osiem lat kłamaliście przez usta swojej "matki" Merkel! Nie widzieliście tragedii Donbasu, zamordowanych dzieci. Wy europejscy faryzeusze, wy nazistowskie szmaty - grzmiał. 

 

Władimir Sołowjow o Olafie Scholzu: Skorumpowany, nazistowski drań

Wypowiedź Rosjanina opublikował na Twitterze dziennikarz BBC Francis Scarr, który zamieścił również kolejne nagranie, na którym Sołowij skarży się, że Niemcy nie pamiętają już o swoich winach. 

 

ZOBACZ: Czołgi dla Ukrainy. Które kraje przekażą sprzęt?


- W miejsce Merkel i jej pamięci historycznej jest teraz ta zapominalska amerykańska dz... Baerbock. Zamiast Steinmeiera, który kiedyś był skruszony, ale już nie jest, jest Scholz, który jest skorumpowanym, nazistowskim draniem - mówił. 

 


- Niemcy zapomniały o swojej winie historycznej i myślą, że mogą zrobić wszystko. To oznacza, że Niemcy muszą zostać pokonane. Co więcej, dla nas pamięć o okrucieństwach popełnionych przez niemieckich nazistów i ich przydupasów nigdy nie zniknie - zapowiedział. 

adn/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie