Sebastian Kaleta w "Graffiti": Radosław Sikorski to pożyteczny idiota Rosjan

Polska
Sebastian Kaleta w "Graffiti": Radosław Sikorski to pożyteczny idiota Rosjan
Polsat News
Sebastian Kaleta

- Radosław Sikorski to pożyteczny idiota Rosjan, powinien już dzisiaj złożyć mandat europosła. To jego kolejny wybryk, który jest wykorzystywany przez rosyjską propagandę - powiedział w "Graffiti" Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, poseł Solidarnej Polski.

- Jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Dwukrotny start pokazał, że możemy wygrywać wspólnie. Ale czy tak się stanie? Nie mamy tego potwierdzenia - powiedział Sebastian Kaleta zapytany o to, czy PiS i Solidarna Polska wystartują razem w wyborach.

 

- Na dziś jest wola do wspólnego startu, a to jest rzeczywiście bardzo wiele. Ale żeby doszło do skonsumowania tej woli, potrzebne jest zawarcie nowej umowy koalicyjnej, a tej jeszcze nie ma - dodał. 

 

ZOBACZ: Sejm przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Solidarna Polska wśród głosujących przeciw

 

Wiceminister sprawiedliwości został zapytany o kwestię poprawki Senatu w sprawie wykreślenia dotacji w wysokości 2,7 mld dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. - Ta sprawa budzi emocje w naszym środowisku, bo, mówię to z ubolewaniem, w Polskim Radiu, jeśli chodzi o publicystykę jesteśmy w sposób oczywisty cenzurowani. Powiem więcej - jesteśmy cenzurowani w innych mediach, w stacjach prywatnych - powiedział Kaleta.

 

- Uważamy, że każde środowisko polityczne będące w parlamencie powinno mieć dostęp do osób zapoznających się z publicystyką stacji, niezależnie, czy to media prywatne, czy publiczne - dodał.

Solidarna Polska a dotacja dla Polskiego Radia

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski zadeklarował w zeszłym tygodniu, że nie poprze dotacji dla Polskiego Radia, dopóki będzie nią kierowała obecna prezes. Sebastian Kaleta dopytywany o to, czy wszyscy posłowie SP będą głosować przeciwko tej dotacji stwierdził, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

 

- Wszystkie partie obecne w polskim parlamencie powinny móc w jakiejś formie prezentować się w publicystyce mediów publicznych - podkreslił wiceminister sprawiedliwości.

 

WIDEO: Sebastian Kaleta w "Graffiti"

 

- Robi na mnie wrażenie mit WOŚP-u jako jakiegoś zbawienia dla polskiej służby zdrowia, ponieważ rokrocznie państwo wykłada dużo więcej na służbę zdrowia, ale oczywiście szanuję tę formę akcji charytatywnej - powiedział Sebastian Kaleta odnosząc się na chwilę do WOŚP.

Sebastian Kaleta o nowelizacji ustawy o SN

Zapytany o to, jak Solidarna Polska będzie głosować w sprawie poprawek opozycji w ustawie o Sądzie Najwyższym, Kaleta stwierdził: - Jeśli mamy na stole propozycje opozycji, które zmierzają do pełnej anarchizacji, do poniżenia Polski wewnątrz i na zewnątrz, to my takich propozycji nigdy nie poprzemy. 

 

ZOBACZ: Gawkowski o KPO: To prosty wybór. Albo miękiszonem jest Morawiecki, albo Ziobro

 

- Wszystkie nasze przewidywania dotyczące Funduszu Odbudowy niestety się sprawdziły. Jest to gigantyczny kredyt, który jeszcze nie został wobec Polski uruchomiony, musimy poniżać się wewnętrznie i zewnętrznie, żeby skorzystać z pieniędzy, za które musimy płacić - dodał.

 

Jak podała we wtorek "Rzeczpospolita", prezydent Andrzej Duda po raz drugi w ciągu kilku miesięcy ułaskawił osobę skazaną za sprzedaż dopalaczy. - Minister Ziobro wypowiedział bezwględną wojnę dopalaczom. Walka z dopalaczami jest od lat jednym z priorytetów ministra Ziobro - podkreślił Kaleta. 

Sebastian Kaleta o Radosławie Sikorskim: Pożyteczny idiota

Rząd Prawa i Sprawiedliwości brał pod uwagę rosyjską propozycję rozbioru Ukrainy. Miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny - stwierdził we wtorek były marszałek Sejmu i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

 

- Jedyne, co słyszałem o rozbiorze Ukrainy, to słowa Radosława Sikorskiego o tym, że Putin proponował to kiedyś Tuskowi. Nasz rząd nigdy takich propozycji nie otrzymywał - skomentował Sebastian Kaleta. 

 

- Ten facet, pożyteczny idiota Rosjan z Chobielina, powinien już dzisiaj złożyć mandat europosła. To jego kolejny wybryk, który jest wykorzystywany przez rosyjską propagandę. Ten facet z nienawiści do PiS-u i tego rządu krzywdzi Polskę na arenie międzynarodowej - powiedział o zachowaniu Radosława Sikorskiego. - Sikorski powinien przeprosić i odejść z Parlamentu Europejskiego, z polityki - dodał.

 

Kaleta nazwał też Sikorskiego "użytecznym narzędziem rosyjskiej propagandy".

 

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" można obejrzeć tutaj.

 

an / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie