Indonezja. Krokodyl wyniósł na powierzchnię wody ciało zaginionego chłopca

Świat
Indonezja. Krokodyl wyniósł na powierzchnię wody ciało zaginionego chłopca
YouTube/kumparan
Krokodyl miał przenieść ciało chłopca w kierunku łodzi ratowników

W Indonezji krokodyl miał wynieść ciało czteroletniego chłopca na powierzchnię rzeki Mahakam. W sieci pojawiło się wideo, na którym widać, jak gad przenosi rzekome ciało dziecka. Ratownicy wydobyli zwłoki z wody i przekazali rodzinie. Czterolatek zaginął dwa dni wcześniej.

Czteroletni chłopiec zaginął w środę, 18 stycznia w pobliżu ujścia rzeki Jawa na wschód od wyspy Borneo w indonezyjskiej prowincji East Kalimantan. Chłopca szukały służby - poinformował Newsweek.

Krokodyl przeniósł ciało czteroletniego chłopca

Dwa dni później, zespół otrzymał informację od rodziny, że widzieli krokodyla niosącego ludzkie ciało. - Okazało się, że ciało było dzieckiem, którego szukaliśmy - przekazały służby.

 

Krokodyl miał wynieść rzekome ciało czterolatka na powierzchnię wody, trzymając je w pysku, milę od miejsca, w którym dziecko prawdopodobnie utonęło. Gad miał wypuścić chłopca obok łodzi ratunkowej, a następnie wycofać się z powrotem do wody.

 

W sieci pojawiło się nagranie, na którym krokodyl ma przenosić nad powierzchnią wody rzekome zwłoki chłopca.

 

 

Jak przekazano, po wstępnych oględzinach okazało się, że na ciele chłopca nie było śladów ugryzień. - Żadnej części ciała nie brakuje. Zwłoki są nienaruszone - poinformowały służby. Ich zdaniem krokodyl rzeczywiście pomógł zespołowi w poszukiwaniu zaginionego dziecka.

Krokodyle zabiją rocznie tysiąc osób

Indonezja jest domem dla co najmniej czterech różnych gatunków krokodyli. Według CrocBITE, zbierającej dane o atakach tych zwierząt, krokodyle każdego roku zabijają na całym świecie około tysiąca osób. Są to jednak tylko szacunki, a wiele ataków nie jest zgłaszanych.

 

ZOBACZ: Australia: Przez 24 godziny dryfował na kawałku drewna. Otaczały go rekiny i krokodyle

 

Jak poinformował Newsweek, zaledwie kilka miesięcy temu w prowincji Papua Zachodnia w Indonezji robotnik budowlany został wciągnięty pod wodę i zjedzony żywcem przez 13-metrowego krokodyla.

msm/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie