Chiny: Rekordowa temperatura na północy kraju. Jajko zamarzło w kilka sekund

Świat
Chiny: Rekordowa temperatura na północy kraju. Jajko zamarzło w kilka sekund
CCTV/Reuters
Dziennikarka rozbiła jajko na mrozie

W najbardziej wysuniętym na północ chińskim mieście Mohe odnotowano najniższą temperaturę od czasu rozpoczęcia pomiarów. W niedzielę rano lokalna stacja meteorologiczna zanotowała tam -53 st. C. Dziennikarka chińskiej telewizji rozbiła na zewnątrz jajko, by pokazać, jak szybko zamarza.

Mohe znajduje się w prowincji Heilongjiang, w pobliżu granicy z Rosją. Poprzednia najniższa temperatura w historii miasta wynosiła -52,3 st. C, odnotowano ją w 1969 roku.

 

Ta temperatura nie jest jednak krajowym rekordem. Najniższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w Chinach to -58 st. C. Odnotowano ją w w mieście Genhe w Mongolii Wewnętrznej w grudniu 2009 roku.

 

Mohe znane jest jako "biegun północny Chin". Jego okres zimowy trwa nawet osiem miesięcy.

 

ZOBACZ: Chiny: 22-latek wjechał w tłum przechodniów, potem rozrzucał pieniądze. Są ofiary śmiertelne

 

W ubiegłym tygodniu w Chinach wydano ostrzeżenia dotyczące spadających temperatur i zimnych wiatrów w regionie.

Rozbiła na wizji jajko

Agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że ​​w wielu obszarach pasma górskiego Greater Khingan, które obejmuje Mongolię Wewnętrzną i Heilongjiang, odnotowano rekordowo niskie temperatury w weekend.

 

Od piątku temperatury w Mohe spadły poniżej -50 st. C.

 

Oficjalny chiński nadawca, telewizja CCTV, pokazała na antenie dziennikarkę, która rozbija jajko na zewnątrz. Jajko zaczęło zamarzać w mgnieniu oka.

 

WIDEO: Jajko zamarzło w kilku sekund

 

 

Zmiany klimatu zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych. Na początku tego miesiąca chińska agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że ​​kraj odnotował najgorętsze lato i jesień od 60 lat. W wielu miastach pobito rekordy temperatur.

an/bbc.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie