Australia: Przez 24 godziny dryfował na kawałku drewna. Otaczały go rekiny i krokodyle

Świat
Australia: Przez 24 godziny dryfował na kawałku drewna. Otaczały go rekiny i krokodyle
Facebook/Australian Maritime Safety Authority - AMSA
Dryfował na kawałku drewna przed niemal dobę

31-latek w Australii przetrwał niemal 24 godziny na wzburzonym morzu otoczony przez rekiny i krokodyle, trzymając się jedynie kawałka drewna z jego rozbitej łodzi. Sukces akcji ratowniczej okrzyknięto "świątecznym cudem".

Przez niemal dobę australijskie służby ratownicze prowadziły poszukiwania 31-letniego mężczyzny, którego łódź przewróciła się, gdy ten płynął na wyspę Warraber przez Cieśninę Torresa. 

 

Podano, że wyruszył on około godziny 11:00. Nie dotarł jednak do celu w zakładanym czasie. Powiadomiono więc służby, które około 16:00 rozpoczęły poszukiwania. Te utrudniała pogoda - warunki uniemożliwiały wykorzystanie śmigłowca, a widoczność była słaba.

Ratownicy stracili nadzieję

Poszukiwania wznowiono o godzinie 5:30 następnego dnia. Ratownicy porzucili nadzieję na odnalezienie rozbitka żywego. 31-latek nie miał na sobie kamizelki, nie posiadał też flary czy sygnalizatora świetlnego, które mogłyby pomóc w jego odszukaniu. Dodatkowo, okoliczne wody słyną z obecności wielu rekinów i krokodyli.

 

ZOBACZ: Australia. Około 230 waleni morze wyrzuciło na brzeg Tasmanii. Połowa może już nie żyć

 

Około godziny 10:25 ratowniczy śmigłowiec zlokalizował przewróconą łódź. Na miejsce wyruszył statek straży przybrzeżnej, który ku zaskoczeniu wszystkich odnalazł mężczyznę żywego.

 

"To świąteczny cud"

31-latek dryfował na kawałku drewna z uszkodzonej łodzi. Mężczyznę wciągnięto na pokład i przetransportowano do szpitala na leczenie - nie wiadomo w jakim jest stanie. 

 

ZOBACZ: Australia: Stado lwów uciekło z zagrody w zoo. Włączono ogłuszający alarm

 

- Akcja ratunkowa zakończyła się w najlepszy możliwy sposób, to świąteczny cud - powiedział st. sierż. Anthony Moynihan szef lokalnej policji. 

 

Zaapelował jednocześnie do osób, które planują wypływać w morze, aby zaopatrzyły się w bezpłatny zestaw ratunkowy.

mst/ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie