Wielka Brytania. Czterolatek najmłodszym członkiem Mensy. Umie liczyć do 100 w siedmiu językach

Świat
Wielka Brytania. Czterolatek najmłodszym członkiem Mensy. Umie liczyć do 100 w siedmiu językach
Flickr/Beth Hobbs/SWNS
Teddy w wieku trzech lat został członkiem Mensy

W 2022 roku Teddy Hobbs w wieku trzech lat został najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy. Uzyskał wynik 139 punktów w teście IQ. Czteroletni dziś chłopiec umie policzyć do 100 w siedmiu rożnych językach, a nauczył się płynnie czytać, gdy miał dwa lata.

Czteroletni Teddy Hobbs pochodzi z Portishead w hrabstwie Somerset w Wielkiej Brytanii. Potrafi liczyć do 100 w sześciu obcych językach, w tym mandaryńskim, walijskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim, a także jest w stanie czytać długie powieści - poinformował serwis indy100.com.

Chłopiec umie liczyć do 100 w siedmiu językach

Chłopiec jest dzieckiem 31-letniej Beth i jej 41-letniego męża Willa. Zarówno Teddy, jak i jego siostra zostali poczęci metodą in vitro.

 

ZOBACZ: USA. Nagranie z akcji ratunkowej dziecka w nagrzanym aucie. Policjanci zostali uhonorowani

 

- Kiedy urodziła się nasza córka, kupiliśmy mu tablet, abyśmy mogli skupić się na niej. Teddy nigdy nie był zbytnio zainteresowany graniem w gry. Zamiast tego po prostu lubił używać aplikacji, aby spróbować nauczyć się liczyć do 100 w mandaryńskim i innych językach - powiedziała matka chłopca.

 

Trzyletni Teddy Hobbs został wpisany na listę Mensy

Gdy miał trzy lata, Teddy został wpisany na elitarną listę zrzeszającą osoby o ilorazie inteligencji (IQ) kwalifikującym do górnych dwóch procent populacji. W teście uzyskał 139 punktów na 160 możliwych. Tym samym genialny chłopiec stał się najmłodszym członkiem Mensy w Wielkiej Brytanii.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: 13-latek spadł z dachu. "Nie mógł tego przeżyć"

 

- Ma pewne pomysły, że pewnego dnia chciałby zostać lekarzem, ponieważ on i jego przyjaciel lubią bawić się w lekarzy w żłobku. Ale jeśli zapytasz go, kim chce być, powie po prostu, że chce się skupić na byciu Teddym - powiedziała matka chłopca.

msm/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie