Wielka Brytania: 13-latek spadł z dachu. "Nie mógł tego przeżyć"

Świat
Wielka Brytania: 13-latek spadł z dachu. "Nie mógł tego przeżyć"
ITV/zrzut ekranu
Devon: 13-latek spadł z dachu magazynu

Nastolatek z Wielkiej Brytanii wdrapał się z kolegami na dach magazynu w hrabstwie Devon. W pewnym momencie chłopiec poślizgnął się i spadł z wysokości 12 metrów. Sekcja zwłok wykazała, że doznał rozległych obrażeń głowy. - Nie mógł tego przeżyć - zawyrokowali podczas sekcji zwłok lekarze medycyny sądowej.

Jethro Middleton wybrał się z kilkoma kolegami na niebezpieczną wyprawę w kwietniu 2022 roku. Chłopcy postanowili wspiąć się na dach magazynu w hrabstwie Devon. W pewnym momencie dach częściowo załamał się pod ich ciężarem.

 

13-latek poślizgnął się i spadł przez świetlik z wysokości 12 metrów. Na miejsce wezwano ratowników medycznych. Mimo wysiłków lekarzy, chłopcu nie udało się pomóc.

 

ZOBACZ: Szwajcaria: Nie żyje Jarno Cordia. Doświadczony wingsuiter zginął podczas skoku

 

Jeden z nastoletnich uczestników wyprawy opisał przed sądem, że dach magazynu pokryty był grubą warstwą mchu. W związku z tym, chłopcom trudno było odróżnić solidne panele od popękanych świetlików.

Wielka Brytania: Biegali po dachu magazynu. Nagle usłyszeli głośny trzask

Młody Brytyjczyk przyznał, że chłopcy biegali po dachu i w pewnym momencie usłyszeli głośny trzask. Gdy spojrzeli przez dziurę, zobaczyli swojego kolegę leżącego na ziemi.

 

Jeden z pracowników magazynu stwierdził podczas śledztwa, że chłopiec miał ogromnego pecha. - Zazwyczaj w magazynie znajdowały się kartony, które powinny zamortyzować upadek - powiedział.

Tragiczna śmierć nastolatka. Spadł z dachu magazynu

Sekcja zwłok wykazała, że 13-letni Jethro Middleton doznał rozległych obrażeń głowy. - Nie mógł przeżyć tego upadku - stwierdzili lekarze medycyny sądowej, prowadzący sekcję zwłok.

 

Dzień po tragedii oświadczenie wydały władze szkoły, do której chodził nastolatek. Dyrektor Okehampton College Craig Griffiths podkreślił, że to "druzgocąca wiadomość". - Składamy najszczersze kondolencje rodzinie naszego ucznia - zaznaczył.

jkm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie