Wielka Brytania: Kościół anglikański przeprasza społeczność LGBT

Świat
Wielka Brytania: Kościół anglikański przeprasza społeczność LGBT
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/Trey_Musk; Hallmackenreuther
Kościół anglikański przeprosił przedstawicieli społeczności LGBT

Kościół anglikański oficjalnie przeprosił osoby ze środowiska LGBTQI+ za przypadki odrzucenia i wrogości z jakimi musieli się mierzyć - podaje Reuters. Księża nie będą jednak udzielać ślubów parom jednopłciowym. Małżeństwa homoseksualne zostały zalegalizowane w Wielkiej Brytanii i Walii w 2013 roku.

"Nie kochaliśmy was tak, jak kocha was Bóg, a to jest głęboko złe" - napisali anglikańscy biskupi w liście otwartym, którego fragmenty cytuje agencja Reutera. Dokument powstał po kilku latach debaty na temat seksualności i jest częścią raportu, który w przyszłym miesiącu zostanie przedstawiony Synodowi Generalnemu w Londynie - podaje NBC News. 

 

ZOBACZ: Brazylia. Kobieta poślubiła szmacianą kukłę. Małżeństwo doczekało się potomstwa

 

"Publicznie i jednoznacznie potwierdzamy, że osoby LGBTQI+ są mile widziane i cenione: wszyscy jesteśmy dziećmi Boga" - napisano.

Małżeństwa jednopłciowa nieakceptowane

Biskupi stwierdzili, że sytuacje, w których w kościele osoby homoseksualne lub transpłciowe spotkały się z "wrogą i homofobiczną reakcją" są "haniebne". "Żałujemy za to" - przekazali. Przeprosiny skierowano zarówno do osób praktykujących, jak i tych, którzy nie pojawiają się w kościołach. 

 

ZOBACZ: Msza święta w grze komputerowej "Roblox". Ksiądz: Jestem absolutnie przeciwny

 

Mimo iż małżeństwa jednopłciowe stały się legalne w Wielkiej Brytanii i Walii w 2013 roku, Kościół anglikański stoi na stanowisku, że małżeństwo to związek "jednego mężczyzny i jednej kobiety". Biskupi stwierdzili jednak, że księża mogą błogosławić jednopłciowym parą, które zawarły małżeństwo.

dsk/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie