Msza święta w grze komputerowej "Roblox". Ksiądz: Jestem absolutnie przeciwny

Polska
Msza święta w grze komputerowej "Roblox". Ksiądz: Jestem absolutnie przeciwny
YouTube/Martusia, Ksiądz z osiedla
Ksiądz jest przeciwny mszy w Robloxie

- Są rzeczy, które może robić tylko ksiądz - tak mszę św. odprawianą w grze komputerowej "Roblox" skomentował duchowny, który udziela się w mediach społecznościowych pod pseudonimem "Ksiądz z osiedla". Odpowiadając na tłumaczenia pomysłodawców, że "to tylko zabawa", powiedział: - To jak przespać z czyjąś dziewczyną i mówić, że tylko udawaliśmy.

W ostatnich tygodniach w sieci, a konkretnie w grze online "Roblox" pojawił się nowy trend. Tysiące graczy spotykają się na serwerach i komunikatorach głosowych, by wspólnie modlić się podczas wirtualnej mszy świętej.

 

Młodzi gracze wcielają się w rolę wiernych oraz księży i odprawiają mszę zgodnie z porządkiem liturgicznym. Następnie streamy ze zdarzenia wrzucają do sieci. 

 

Do sprawy odniósł się kilka dni temu "Ksiądz z osiedla", duchowny, który udziela się w mediach społecznościowych. - Jestem absolutnie przeciwny. Słowa konsekracji są największym darem Boga. Po nich chleb staje się Ciałem, a wino Krwią Chrystusa. Wypowiadanie ich w grze uważam, za totalne przegięcie - powiedział w opublikowanym w serwisie YouTube wideo. 

 

ZOBACZ: Msza święta w intencji fuzji Orlenu i Lotosu. Symboliczne połączenie krzyży w gdańskiej bazylice

 

Dodał też, że "są rzeczy, które może robić tylko ksiądz". 

"To jak przespać się z czyjąś dziewczyną"

Pomysłodawcy wirtualnej mszy świętej argumentują, że "tylko udają", a wszystko jest "zwykłą zabawą". Odpowiadając na to tłumaczenie, "Ksiądz z osiedla" stwierdził: - To jak przespać się z czyjąś dziewczyną, a później mówić, że nic się nie stało, bo tylko udawaliśmy".

 

 

Jednocześnie duchowny pochwalił inicjatywę gromadzenia młodzieży na wspólnej modlitwie w sieci. "Uważam, że chłopaki z wirtualnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej (twórcy mszy w Roblox) robią masę świetnych rzeczy, gromadzą masy na modlitwie różańcowej, litaniach, apelu Jasnogórskim i to jest super i w tym ich modlitwą wspieram, ale Mszy tam być nie powinno" - napisał na Facebooku.

 

Msze święte to nie jedyne wydarzenia organizowane w popularnej grze "Roblox". W sieci możemy znaleźć nagrania z wirtualnych pogrzebów czy posiedzeń Sejmu.

 

 

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie