Kujawsko-pomorskie. 11-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Jest nagranie

Polska
Kujawsko-pomorskie. 11-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Jest nagranie
KPP Rypin

Gdy chłopiec wchodził na przejście dla pieszych, z jego lewej strony z dużą prędkością nadjechał samochód. Auto nie zwolniło i uderzyło w dziecko. Kierowca zahamował dopiero po zderzeniu. Incydent zarejestrowały kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie). Około godziny 7 rano na przejściu dla pieszych został tam potrącony 11-latek.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Na opublikowanym we wtorek przez policję wideo widzimy chłopca idącego po chodniku w stronę "pasów". W tym samym czasie do przejścia zbliża się samochód. Chłopiec wchodzi na "zebrę" i gdy znajduje się w połowie drogi zostaje potrącony przez pojazd. W wyniku uderzenia dziecko upadło kilka metrów dalej.

 

ZOBACZ: Skuterzysta ciągnął seniora po ulicy przez kilometr

 

- Zabezpieczyliśmy materiał dowodowy. Na tej podstawie wiemy, że 63-letni kierowca citroena potrącił przechodzącego przez pasy 11-letniego chłopca, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala - poinformowała asp. sztab. Dorota Rupińska z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie.

"Nagranie ku przestrodze"

Kierowca pojazdu był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie dochodzenie. 

 

Portal info112.pl poinformował, że w wyniku wypadku 11-latek został ranny i trafił do szpitala.

 

WIDEO: 11-latek potrącony na przejściu dla pieszych

 

 

Policja publikuje nagranie ku przestrodze. -  Ważne jest dokładne obserwowanie jezdni. Zarówno przez pieszych przekraczających jezdnię, jak i kierowców, szczególnie gdy zbliżają się do przejść dla pieszych. Chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji - przypomina asp. sztab. Dorota Rupińska.

nb/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie